Wyjazdowa niemoc Rosia

2022-01-28 14:49:54(ost. akt: 2022-01-28 14:51:25)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

KOSZYKÓWKA\\\ W 20. kolejce II ligi Roś Pisz doznał dziesiątej wyjazdowej porażki w sezonie.
* Sokół Ostrów Mazowiecka - Roś Pisz 87:69 (28:17, 18:13, 24:22, 17:17)
ROŚ: Bessman 17 (1x3), Niewczas 12 (3x3), Stanisławajtys 10 (1x3), Świtaj 8, Lackowski7 oraz Pellowski 8 (1x3), Milewski 5 (1x3), Miałki 2, Klimowicz, Kazimierczuk

Piszanie rozpoczęli spotkanie od dwóch skutecznych akcji Jakuba Stanisławajtysa, ale od połowy pierwszej kwarty zarysowała się przewaga gospodarzy. Do przerwy Sokół prowadził 46:30 i wobec słabej skuteczności piszan spokojnie kontrolował przebieg gry do ostatniej syreny. Najlepiej punktującym graczem w Rosiu ponownie był Mateusz Bessman, który zdobył 17 punktów. Z kolei Jan Świtaj zanotował aż 12 zbiórek.
W niedzielę o godz. 18 Ro, podejmie Tura Bielsk Podlaski.
* Pozostałe wyniki 20. kolejki: Kolejarz Radom – Hutnik Warszawa 74:96, Trójka Żyrardów – Legia Warszawa 75:93, Polonia Warszawa – Ochota Warszawa 91:51, ŁKS Łódź – Legion Legionowo 105:73, Piaseczno – Isetia 59:94.
Pauzował: AZS Kielce
* 21. kolejka, sobota: Isetia – Trójka (15), Hutnik – Sokół (16), Kielce – Polonia, Legia – Kolejarz (oba 17); niedziela: Żubry – Ochota (17), Legion – Piaseczno, Roś – Tur (oba 18).