2022-01-24 11:34:45(ost. akt: 2022-01-24 11:38:26)

KOSZYKÓWKA\\\ Pierwszoligowy KKS Agapit nie spuszcza z tonu! Tym razem olsztynianki pokonały Mon-Pol Płock.
* KKS Agapit Olsztyn - Mon-Pol Płock 70:65 (21:10, 20:25, 15:11, 14:19)
KKS: Przeradzka, Chełchowska 11, Sobotka 8, Pałasz, Bałdyga, Wawrzyniak 11, Daliga 17, Giżyńska 12, Sztąberska 11, Birkos

Spotkania z Płockiem zawsze były emocjonujące i pełne zwrotów akcji. Tym razem było tak samo, ale ostatecznie komplet punktów pozostał na warmińskiej ziemi w Jezioranach.
Pierwsza kwarta należała do KKS, który osiągnął 11 punktów przewagi. Co prawda potem drużyna z Płocka zaczęła odrabiać starty, ale olsztynianki nie roztrwoniły wypracowanej przewagi. A że druga połowa spotkania była wyrównana (29:30), więc to KKS cieszył się z wygranej.
- Trudne to było spotkanie, chociaż początek nie zapowiadał jakichś dramatów - przyznał trener Tomasz Sztąberski. - Mon-Pol za wszelką cenę dążył do tego, żeby się wstrzelić w nasze kosze, no i w pewnym momencie do tego doszło. Całe szczęście końcówka należała do nas, w efekcie możemy się cieszyć z jedenastego zwycięstwa w tym sezonie. Chcemy powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu, czyli zagrać w play-offach.
* Inne wyniki 18. kolejki: AZS UMCS II Lublin - AZS Uniwersytet Gdański 35:47, Grot F&F Automatyka Pabianice - Iodica TopMarket MKS Pruszków 58:89, AZS Politechnika Gdańsk - Huragan Wołomin 54:51, MPKK Sokołów Podl. - SMS PZKosz Łomianki 70:66, AZS Uniwersytet Warszawski - GTK II Gdynia (przełożony).