Jeden punkt w Zawierciu

2022-01-23 18:52:25(ost. akt: 2022-01-24 02:20:04)

Autor zdjęcia: Mateusz Lewandowski

SIATKÓWKA\\\ W 17. kolejce PlusLigi Indykpol AZS po pięciosetowym boju przegrał w Zawierciu.
* Aluron Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (19, -21, 20, -18, 14)
INDYKPOL AZS: Firlej (4), Andringa (5), Jakubiszak (8), DeFalco (29), Poręba (10), Butryn (14), Gruszczyński (libero) oraz Jankiewicz, Król (1), Siwczyk, Janiszewski

Co prawda w pierwszej rundzie wygrali olsztynianie, ale w rewanżu zdecydowanym faworytem było Zawiercie. No i pierwszy set tylko w początkowej fazie był w miarę wyrównany, po czym Aluron odskoczył na bezpieczną odległość, a że w olsztyńskiej drużynie na swoim poziomie grał tylko DeFalco, więc gospodarze wygrali do 19. Po tak słabym początku można się było spodziewać szybkich trzech setów, tymczasem w drugiej partii niespodziewanie w Indykpolu AZS coś zaskoczyło. Mocna zagrywka w Conte, szczelny blok plus skuteczne kontry Amerykanina okazały się zabójczą mieszanką, w efekcie olsztynianie zwyciężyli do 21.
Niestety, w kolejnej partii obejrzeliśmy powtórkę z pierwszego seta: przy wyniku 7:6 Conte popisał się dwoma asami z rzędu, po czym było już... tylko gorzej (oczywiście z olsztyńskiego punktu widzenia). Cóż, sam DeFalco meczu nie mógł wygrać, bo Andringa i Butryn sprawiali wrażenie, że... zostali w szatni. Holender skończył jeden z siedmiu ataków, a Butryn dwa z dziesięciu!
Wydawało się zatem, że gospodarze wygrają 3:1, po czym czwarty set olsztynianie rozpoczęli od prowadzenia 8:0! Takiej przewagi nie można było zmarnować, tym bardziej że obudził się Butryn.
W tej sytuacji o wyniku musiał rozstrzygnąć tie-break. Przy stanie 13:13 olsztynianie mieli piłkę w górze, jednak atak Butryna został wybroniony, a przy meczowej piłce błąd popełnił DeFalco. W efekcie Indykpol AZS powrócił do Olsztyna bogatszy tylko o jeden punkt
* Inne wyniki 17. kolejki: Asseco Resovia Rzeszów - Stal Nysa 3:2 (-23, 17, -18, 15, 13), Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (23, -20, -23, 24, -10), Projekt Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22, -15, -22, -19), Ślepsk Suwałki - Cuprum Lubin 3:1 (18, 20, -18, 18); poniedziałek: GKS Katowice - LUK Lublin (17.30), Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom (20.30).