Olsztyn ma najlepszą położną w kraju. Została nią Małgorzata Drężek-Skrzeszewska ze szpitala wojewódzkiego

2022-01-18 14:28:34(ost. akt: 2022-01-18 14:41:38)
szpital wojewódzki w olsztynie

szpital wojewódzki w olsztynie

Autor zdjęcia: archiwum GO

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego "Położną na medal". Okazała się lepsza od 610 innych położnych, które wzięły udział w 8 edycji konkursu.
Za nami ósma edycja konkursu, w którym co roku wyłaniane są trzy najlepsze położne ogólnopolskie i najlepsze położne z każdego województwa.

Do konkursu położne mogą zgłosić się same albo przez swoje pacjentki oraz ich rodziny. Zasady wyłaniania zwyciężczyń są restrykcyjne — pacjent albo jego rodzina może oddać tylko jeden głos.

Położna oddziałowa Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej WSS w Olsztynie uzyskała łącznie 711 wskazań.

— Tytuł "Położna na medal" jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem i potwierdzeniem tego, że mój życiowy wybór dotyczący wykonywania zawodu położnej był słuszny i że to, co robię ma sens — powiedziała na internetowej stronie szpitala Małgorzata Drężek-Skrzeszewska. — Zwłaszcza, że pracuję z kobietami, które znajdują się w najpiękniejszym momencie życia, czyli przy porodzie i tymi, które stają w obliczu choroby, zwłaszcza onkologicznej.

Kolejne miejsca na podium zajęły Urszula Piskorska ze Szczytna oraz Monika Całko z Nowej Soli.

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska jest położną od prawie 20 lat. Poza pracą w szpitalu wojewódzkim, jest asystentem w Katedrze Położnictwa Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prowadzi także prywatną szkolę rodzenia oraz świadczy usługi położnicze. Od ponad trzech lat przyjmuję porody domowe.

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska
Fot. archwium prywatne
Małgorzata Drężek-Skrzeszewska

To kolejny triumf przedstawicielki szpitala wojewódzkiego w tej ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej. W jej czwartej edycji najlepsza okazała się Elżbieta Wójtowicz, pracująca w bloku porodowym olsztyńskiej placówki.

Celem kampanii i prowadzonego konkursu jest zwrócenie uwagi na konieczność podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej poprzez edukację i promocję dobrych praktyk.

Kampania i konkurs "Położna na medal” prowadzone są nieprzerwanie od 2014 roku. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest AMA Akademia Malucha Alantan, inicjatywa ZF Unia mająca na celu propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia dzieci i rodziców.

Patronat honorowy nad 8. edycją kampanii i konkursu sprawowała Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP). Patronem było także Polskie Towarzystwo Położnych, a Partnerami Merytorycznymi Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni” oraz świętująca swoje ćwierćwiecze Fundacja „Rodzić po Ludzku”.

Podsumowanie 8 edycji kampanii oraz konkursu, połączone z wręczeniem pamiątkowych medali i nagród, planowane jest na 27 maja w Warszawie. Data i formuła tradycyjnej, uroczystej Gali konkursu „Położna na medal” uwarunkowane będzie od aktualnych obostrzeń związanych z pandemią.

Do 8. edycji konkursu zgłoszonych zostało 611 położnych, na które w sumie pacjentki i ich rodziny oddały 9 700 głosów.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ewa Nowak #3088453 20 sty 2022 14:57

  Gratulacje! Gdy przypominam sobie swój poród w Wojewódzkim ileś lat temu,to jeszcze mam ciarki. Lekarze,położne nie zauważali pacjentek. Jeąli już ktoś zauważył to było okropieństwo, brrr.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kkkkatekkk #3088284 19 sty 2022 09:04

   pamiętajcie, to nie za darmo

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Dorota #3088276 19 sty 2022 08:15

   Dotychczas jest około 102 tysiące zgonów z powodu covid w całej Polsce. Gdyby płaskoziemcy nosili maseczki pewnie byłoby ich MNIEJ!!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-13) odpowiedz na ten komentarz

  3. Dorota #3088230 18 sty 2022 15:19

   Dotychczas jest około 700 wyroków sądów różnych instancji w całej Polsce stwierdzających że artykuł zobowiązujący do noszenia maseczek jest BEZPRAWNY!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  4. basilo #3088216 18 sty 2022 14:49

   Brawo i na dokładkę ładna

   Ocena komentarza: warty uwagi (30) odpowiedz na ten komentarz