Kętrzyński Sztab WOŚP chce uczcić jubileusz

2022-01-16 09:00:00(ost. akt: 2022-01-16 19:43:26)

Autor zdjęcia: Justyna Drozd

30 stycznia po raz 30. w Polsce i 25. w Kętrzynie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kętrzyńscy wolontariusze chcą uczcić ten podwójny jubileusz.
Jak będzie wyglądał styczniowy Finał? 30 stycznia, podobnie jak w całej Polsce i za granicą, również na ulice Kętrzyna i innych miejscowości naszego powiatu wyruszą wolontariusze z puszkami. W kętrzyńskim Sztabie zarejestrowanych jest ponad 100 puszek kwestarskich, co oznacza, że w całej akcji weźmie udział ponad 300 wolontariuszy. W tym roku Kętrzyn gra ponownie razem z Barcianami i Korszami. Tym razem społecznicy będą kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Kętrzyński Sztab zarejestrował również 100 tzw. puszek stacjonarnych, które już teraz można znaleźć na terenie wielu sklepów, firm i zakładów usługowych w m.in. Kętrzynie, Reszlu, Garbnie, Węgorzewie, Szczytnie, a nawet Olsztynie i Ełku.

Sztab szykuje się również do finałowej imprezy. — Jesteśmy na końcowym etapie dopinania ostatnich szczegółów programu. Jeśli w ostatniej chwili nie zmienią się pandemiczne ograniczenia to zorganizujemy koncerty w Hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego. Dużo będzie się działo również na parkingu obok. Szczegóły podamy już niedługo — mówi Mariusz Kirszyński, Szef Sztabu WOŚP w Kętrzynie.

Ważnym elementem jak co roku będzie licytacja, która odbędzie się podczas finałowej imprezy. Wśród przekazanych do tej pory przedmiotów można znaleźć m.in. gadżety WOŚP, płyty z autografami od Wojciecha Hoffmana (z zespołu Turbo), Grzegorza Kupczyka (byłego wokalisty Turbo) czy Pawła Małaszyńskiego i zespołu Cochise, zdjęcia z podpisami Kasi Kowalskiej. Prawdziwą gratką może być ekskluzywny nożyk do otwierania listów oraz ciężarek biurowy do papieru prosto z biurka prezydenta USA George'a W. Busha. — Zbieramy cały czas rzeczy na licytację i kiermasz. Jeśli macie coś, co chcielibyście nam na ten cel przekazać to zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę na Facebooku Sztab WOŚP Kętrzyn lub osobistej wizyty w naszej siedzibie przy ul. Dworcowej 10b, obok dworca PKP. Nie przyjmujemy jedynie żywych zwierząt, napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych i broni - zaznacza Janusz Mazurkiewicz, prekursor WOŚP w Kętrzynie.

Społecznicy mają jeszcze jeden apel do mieszkańców. — W tym roku to nie tylko 30. Finał WOŚP w Polsce. To również 25. edycja w Kętrzynie. Z okazji tego jubileuszu szukamy wszelkich pamiątek z finałów, które odbywały się w naszym mieście z przerwami od 1995 roku. Jeśli macie jakieś zdjęcia, filmiki, przedmioty lub ciekawą historię - wspomnienie do opowiedzenia zapraszamy do kontaktu. Z zebranych przedmiotów chcemy zrobić prezentację multimedialną i wystawkę, którą wyeksponujemy podczas finałowej imprezy. Oczywiście udostępnione przedmioty zwrócimy właścicielom — dodaje Mazurkiewicz.

Wojciech Caruk


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3087995 16 sty 2022 11:57

    Z 10 lat nie daje ani złotówki. Wystarczy że NFZ mnie okrada 20 lat i nic w zamian nie dostaję.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz