60 lat i gra! Za nami 28. świąteczną gala siatkarska Zrywu-Volley Iława [zdjęcia]

2021-12-26 09:39:58(ost. akt: 2021-12-26 10:16:17)
Tradycyjne zdjęcie siatkarskiej rodziny Zrywu-Volley Iława, które wykonywane jest przy okazji świątecznej gali

Tradycyjne zdjęcie siatkarskiej rodziny Zrywu-Volley Iława, które wykonywane jest przy okazji świątecznej gali

Autor zdjęcia: archiwum Zrywu

Zryw-Volley Iława istnieje od 35 lat. Przez ten czas udało się zorganizować aż 28 edycji świątecznej gali, która jest coroczną okazją do spotkania się siatkarskiej rodziny stworzonej wokół tego klubu sportowego.
Czwartek 23 grudnia 2021 roku to dzień, w którym odbyła się XXVIII Świąteczna Gala Siatkówki Zrywu, połączona z rocznicą 35-lecia działalności Międzyszkolnego Klubu Sportowego Zryw-Volley Iława.

— Tego wieczoru w miejskiej hali sportowo-widowiskowej w Iławie byliśmy świadkami meczów siatkówki, w których towarzysko po raz dwudziesty drugi zmierzyły się wychowanki Zrywu z juniorkami MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława. Natomiast w meczu mężczyzn na boisku po raz dwudziesty ósmy mogliśmy podziwiać zmagania wychowanków Zrywu, podzielonych na „Starszych” w składzie z grającym trenerem Mieczysławem Pietroczukiem oraz „Młodszych” — czytamy w relacji zamieszczonej na stronie facebookowej siatkarskiego klubu z Iławy.

— W towarzyskim meczu kobiet, który obfitował wieloma spektakularnymi siatkarskimi akcjami zespół wychowanek Zrywu pokonał swoje młodsze koleżanki 3:0, natomiast mecz towarzyski mężczyzn zakończył się wygraną wychowanków „Młodszych” 3:0 — dodaje trener Mieczysław Pietroczuk, założyciel i trener Zrywu.

60 lat na karku, a radość z udanej akcji jak za najmłodszych lat! Mieczysław Pietroczuk na pierwszym planie, w trakcie meczu świątecznej Gali siatkówki

Jednym ze stałych punktów Gali tradycyjnie było wręczanie przez trenerów Zrywu gratulacji i podziękowań, zawodnikom, wychowankom oraz sympatykom klubu.
Podziękowania za wybitny wkład w rozwój i popularyzację siatkówki i klubu, za udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Mysłowice 2021 otrzymały Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka. Podziękowania za wybitne wyniki w nauce i w sporcie oraz za rozwój i popularyzację siatkówki i Zrywu otrzymała kapitan zespołu juniorek Dominika Zapadka.

— Na specjalnym spotkaniu poprzedzającym Galę trener Mieczysław Pietroczuk w imieniu zawodniczek i zawodników, działaczy i trenerów Zrywu wręczył szczególne podziękowania burmistrzowi Iławy Dawidowi Kopaczewskiemu, jego zastępcy Dorocie Kamińskiej oraz Dyrektorowi ICSTiR, Wojciechowi Żmudzińskiemu — informuje MKS Zryw-Volley.

Podczas Gali podziękowania za wybitny wkład w rozwój i popularyzację siatkówki i klubu, z rąk trenerów Zrywu odebrali: Krzysztof Łyziński, Krzysztof Winiewski oraz Krzysztof Rząca.

Trener Mieczysław Pietroczuk podsumował 28. świąteczną Galę Zrywu:
— Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tych ciężkich czasach, tym razem udało się zorganizować Galę bez większych przeszkód, że mogliśmy się jak dawniej spotkać i powspominać dobre chwile w tym szczególnym roku, gdy mija trzydzieści pięć lat naszej wspólnej siatkarskiej przygody. Ja osobiście jestem zadowolony, że zdrowie pozwoliło mi w roku sześćdziesiątych urodzin wyjść na boisko i dosyć aktywnie rozgrywać, czyli wystawiać piłki do moich wychowanków przez trzy sety.
Z tego miejsca pragnę wszystkim zawodniczkom, zawodnikom ich rodzinom oraz wszystkim sympatykom Zrywu złożyć serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2022 Roku.

Zespoły żeńskie uczestniczące w XXVIII Świątecznej Gali Siatkówki Zrywu wystąpiły w składach:

Wychowanki Zrywu:
Monika Gromadzka – kapitan, Monika Gorzka, Monika Pietroczuk, Marta Pietroczuk, Wiktoria Borszewska, Zuzanna Iwankowska, Iwona Kulińska, Laura Nowotnik, Kamila Sitnik, Paula Zięba oraz Marta Żmudzińska,

Juniorki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława:
Dominika Zapadka – kapitan, Nikola Sołobodowska, Ewelina Jarnicka, Natalia Lewko, Paulina Cichowska, Oliwia Bączek, Maja Pomoryn – libero oraz Julia Olszewska, Wiktoria Saczuk,

Zespoły męskie uczestniczące w Gali wystąpiły w składach:

Wychowankowie Zrywu „Starzy”:
Mieczysław Pietroczuk – kapitan, Jacek Karpiński, Tomasz Imiołczyk, Patryk Fafiński, Damian Urbański, Mateusz Dudulski, Monika Pietroczuk – libero oraz Michał Nehring,

Wychowankowie Zrywu „Młodzi”:
Krzysztof Rząca – kapitan, Jacek Karpiński, Robert Rólkiewicz, Roman Rólkiewicz, Dariusz Gondek, Bartłomiej Ogrodowczyk, Jakub Kozibski, Iwona Kulińska – libero,

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl