Prokuratura w Olsztynie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie zawiadomienia prezesa SM "Jaroty"

2021-11-17 19:32:59(ost. akt: 2021-11-17 20:16:03)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Jaroty" w Olsztynie złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Marzenę Olchowy, przedstawicielkę protestujących mieszkańców. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie.
Według prezesa spółdzielni Marzena Olchowy miała dopuścić się wielu oszustw, na których miała stracić jej rodzina, mieszkańcy Olsztyna i osoby mieszkające w bloku przy ul. Orłowicza 10. Chodzi tu o mieszkanie, które bohaterka artykułu odziedziczyła po zmarłej matce i przeznaczyła je na wynajem. Według wyliczeń prezesa spółdzielni — łączna kwota, którą mogła zarobić, wynosi około 60 tys. zł.

Kolejnymi osobami, które mogły zostać poszkodowane przez Marzenę Olchowy, są mieszkańcy Olsztyna. Zdaniem Romana Przedwojskiego pani Marzena oszukała miasto na łączną kwotę 1285 zł.

Na oszustwach mieli stracić również mieszkańcy budynku przy Orłowicza 10, którzy przez 35 miesięcy wynajmowania mieszkania przez Marzenę Olchowy stracili 620,50 zł.

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie.

O rzekomych przestępstwach prezes Roman Przedwojski po raz pierwszy wspomniał na konferencji prasowej, podczas której ujawnił również dane Marzeny Olchowy, m.in. jej adres zamieszkania. Przedstawicielka mieszkańców — jak nam powiedziała — nie zamierza tak zostawić tej sprawy i sama wyszła na drogę sądową. Głównym powodem procesu jest złamanie zasad o ochronie danych osobowych (RODO).

Do tematu wrócimy

Karol Grosz
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AtoJa #3081472 18 lis 2021 08:18

  Mam nadzieję,że jest bliski koniec prezesowania tych prezesów matuzalemów, którym sie wydaje, że są na zawsze przyklejeni do stołków. Wyjątkowo aroganckich i pełnych pogardy dla spółdzielców.Co widac było na konferencji prasowej. Dla mnie to był szok

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Grzes #3081456 17 lis 2021 22:10

  Może Urząd Skarbowy zainteresuje się niezgłoszonym dochodem 60tyś ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kittek #3081441 17 lis 2021 20:41

   Prosimy Panią Marzenę O. o organizowanie kolejnych strajków! Jednocześnie prosimy żeby w jakiś sposób dawać znać o takim wydarzeniu - młodzi ludzie też chętnie się zorganizują i wesprą!

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)