Poseł interweniował w sprawie bezpieczeństwa pieszych w Olsztynie. Ratusz zabrał głos

2021-11-10 13:02:19(ost. akt: 2021-11-13 12:43:42)

Autor zdjęcia: Marcin Kulasek/ Facebook

Po interwencji posła Lewicy Marcina Kulaska i publikacjach artykułów w "Gazecie Olsztyńskiej", w Urzędzie Miasta zebrał się specjalny zespół, który opiniuje organizację ruchu. Niedługo mają zapaść konkretne decyzje.
Przypomnijmy, że poseł Marcin Kulasek z Lewicy złożył do olsztyńskiego ratusza pismo interwencyjne. Polityk chce, aby prezydent Piotr Grzymowicz jak najszybciej podjął działania dotyczące poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

— Liczne zgłoszenia mieszkańców Olsztyna oraz doniesienia medialne spowodowały, że zwróciłem się z interwencją poselską do Prezydent Olsztyna Piotra Grzymowicza o zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przy tymczasowych przejściach dla pieszych, powstałych w związku z inwestycją tramwajową — pisze w mediach społecznościowych poseł Lewicy Marcin Kulasek — Brak odpowiedniego zabezpieczenia, oznaczenia i oświetlenia (szczególnie po zmroku) tymczasowych przejść dla pieszych może doprowadzić do tragedii. Zagrożone jest nie tylko bezpieczeństwo pieszych, ale również kierowców. W trosce o zdrowie i życie mieszkańców proszę Prezydenta o jak najszybsze podjęcie odpowiednich działań — podsumowuje poseł.

Na łamach "Gazety Olsztyńskiej" już wielokrotnie opisywaliśmy potrącenia pieszych w rejonach prowadzonej inwestycji tramwajowej. Czytelnicy alarmowali nas, że pomimo wieloletniego doświadczenia za kierownicą i dobrego wzroku, często zauważają tam pieszych w ostatniej chwili. Kierowcy zwracają uwagę na brak wymaganego oświetlenia i świateł ostrzegających przed przejściem dla pieszych.

Fot. Marcin Kulasek/facebook

Z informacji, które udało nam się uzyskać w Urzędzie Miasta zebrał się specjalny zespół, który ma się zajmować opiniowaniem organizacji ruchu.

— Jesteśmy zaniepokojeni ostatnimi wydarzeniami z udziałem pieszych — mówi Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta w Olsztynie — M.in.
dlatego we wtorek zebrał się zespół, który zajmuje się opiniowaniem
organizacji ruchu. Sprawdzana była także sytuacja na placach budów w
kontekście uczestników ruchu. Wkrótce powinny pojawić się zalecenia i
propozycje rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo — podsumowuje.

I dodaje: Jednym z zaleceń jest doświetlenie przez wykonawcę przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego-Augustowska-Żołnierska.

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3081057 15 lis 2021 08:44

    Poza tym może już czas wyjść z zacofania i wymienić te stare lampy sodowe w latarniach na nowe LEDowe?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Kochaś #3080978 13 lis 2021 23:45

    Te przejścia są tak niedoświetlone, że tylko kwestia czasu, aż komuś coś się stanie. Codziennie tamtędy jeżdżę do pracy, teraz szybko robi się ciemno, ludzie na jesień ubierają się na szaro, czarno; zero odblasków, z naprzeciwka samochody oślepiają bo jest minimalna górka, ale jest, no i do tego bardzo wąsko. Zróbcie coś z tym ludzie, bo będzie tragedia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz