Radna chce, żeby miasto dokończyło remont ulicy Hozjusza w Olsztynie. Miasto odpowiada, że nie ma pieniędzy

2021-10-24 10:05:43(ost. akt: 2021-10-22 15:05:20)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Część ulicy Hozjusza na olsztyńskich Redykajnach została wyremontowana z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy zgłosili kolejną część inwestycji, jednak radna Ewa Zakrzewska chce, żeby remont został dokończony przez miasto. Napisała w tej sprawie do prezydenta Olsztyna.
Remont ul. Hozjusza na Redykajnach został zgłoszony do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, bo mieszkańcy stwierdzili, że muszą wziąć los połatanej ulicy we własne ręce. Pieniędzy z OBO wystarczyło na wyremontowanie zaledwie krótkiego odcinka. Reszta ulicy — zgodnie z tradycją — została załatana. Mieszkańcy nie dają jednak za wygraną i zgłosili do tegorocznego OBO remont kolejnego odcinka. Wyniki głosowania poznamy 25 października.

Radna Ewa Zakrzewska postanowiła pomóc mieszkańcom i napisała do prezydenta miasta Piotra Grzymowicza interpelację z prośbą o dokończenie inwestycji przez miasto. I swoje swoje stanowisko racjonalnie uzasadniła.

Dotychczasowe prace (realizowane ze środków Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego) wykonywane są jedynie na wybranym odcinku i ten element znacznie poprawia stan wskazanego miejsca. Jednakże z uwagi na bezpieczeństwo kierowców, jak również walor estetyczny, zasadne jest przeprowadzenie prac całego ciągu komunikacyjnego. — czytamy w piśmie Ewy Zakrzewskiej do prezydenta miasta.

Prezydent Olsztyna odpisał, że:

[...]aktualna sytuacja budżetowa Gminy Olsztyn nie pozwala na przeprowadzenie tak szeroko zakrojonych prac drogowych bez ubiegania się o dofinansowanie zewnętrzne. Informuję, że w bieżącym roku zrealizowany został pierwszy etap modernizacji ul. Hozjusza w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jednocześnie przypominam, że kolejny etap modernizacji przedmiotowej ulicy został zgłoszony przez mieszkańców i poddany pod głosowanie również do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego — projekt nr 102 pn. „Bezpieczne Redykajny — Remont nawierzchni jezdni ulicy Hozjusza wraz z opaską”.

— Nie jestem przeciwniczką realizowania remontów chodników i dróg z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jeśli spojrzymy na sprawę szerzej, to są te same pieniądze, które są na inne remonty. Mieszkańcy mogą sobie wybrać, czy chcą plac zabaw, remont ulicy, chodnika czy jakiś koncert — mówi radna Ewa Zakrzewska. — Jeśli będziemy remontować ulice fragmentami, to może to potrwać kilka długich lat. Sama często jeżdżę tą ulicą — jazda wyremontowanym fragmentem jestem niezwykle przyjemna, jednak później zaczynają się dziury — zauważa radna.

I dodaje: — Dziury w ulicy są co roku łatane. Zastanawiam się, czy nie byłoby taniej po prostu jej wyremontować raz a dobrze. Na pewno byłoby to wygodniejsze dla kierowców i mieszkańców.

Karol GroszKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hehe #3078918 26 paź 2021 10:08

  Ż-A-Ł-O-S-N-E

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. pruskababa #3078715 24 paź 2021 14:42

  No proszę, proszę... Pani Zakrzewska reprezentująca okręg wyborczy nr 2 (Osiedla: Wojska Polskiego, Podleśna, Zatorze, Zielona Górka, Kętrzyńskiego, Pojezierze) troszczy się o Redykajny. Szkoda, że nie troszczy się o osiedle Fałata/Oficerska, na którym mieszkają ludzie pozbawieni kanalizacji deszczowej i wyremontowanej drogi. Od ilu lat P. Zakrzewska nie raczyła wystąpić konkretnie w naszej sprawie ? Taka osoba już nigdy nie powinna być wybrana do rady z okręgu nr 2.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

 3. grand #3078706 24 paź 2021 11:24

  Ulicę Hozjusza niech wyremontuje bogata sekta katolicka ,która ma tam swoją szkółkę dla płaskoziemców i guseł typu czary -mary hokus- pokus.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 4. _gość #3078697 24 paź 2021 10:36

  Nieudacznik to największy SZKODNIK w historii Olsztyna.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-19) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)