Uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie wzięli udział w zawodach sportowo-obronnych

2021-10-18 09:56:02(ost. akt: 2021-10-18 09:58:17)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Lubawie

W dniach 27-30 września w Bornym Sulinowie odbyły się Mistrzostwa Polski w zawodach sportowo-obronnych Sprawni jak żołnierze. Uczniowie Zespołu Szkół w Lubawie reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie. Musieli oni zmierzyć się z pięcioma konkurencjami takimi jak: rzut granatem, strzelanie, test sprawnościowy, bieg orientacyjny oraz udzielanie pierwszej pomocy.
Po podsumowaniu wyników drużyna chłopców uzyskała 27 punktów, zajmując 12 miejsce. Natomiast drużyna dziewcząt zdobyła 32 punkty, klasyfikując się na 10 miejscu.

Do Lubawy srebro przywiozła Weronika Bartczak, która zajęła 2 miejsce w strzelaniu, w kategorii indywidualnej kobiet.

Zdobyła ona 46 punktów na 50 możliwych. Nie można zapomnieć o Nikodemie Zawadzkim, który zajął 4 miejsce w strzelaniu w kategorii indywidualnej mężczyzn, zdobywając 43 punkty.