To był prawdziwy rollercoaster KS Constract Lubawa

2021-10-04 08:53:25(ost. akt: 2021-10-04 09:00:54)

Autor zdjęcia: Constract Lubawa

Za nami weekend, czas rozgrywek na boiskach i halach.
Tradycyjnie w poniedziałkowy poranek sprawdzamy jak przebiegły spotkania podczas weekendy zawodników KS Constract Lubawa.

Mecz w Warszawie pokazał wszystko to, co w futsalu najpiękniejsze!

Przed zgrupowaniem reprezentacji - w czwartek - drużyna Konstruktorów odbyła długą podróż do Warszawy (to z racji na ogromne korki, które wpłynęły na późniejsze rozpoczęcie spotkania). Mecz rozpoczął się znakomicie dla Constractu. W ciągu 9 minut prowadziliśmy 3:0. Jednak jeszcze przed przerwą goście złapali kontakt i na tablicy widniał wynik 3:2. Druga połowa to znakomita skuteczność gospodarzy, którzy uciekli Konstruktorom na dwie bramki. Momentalnie jednak na piąte trafienie AZS-u odpowiedział Raszkowski, a wynik na 5:5 ustalił Bartłomiej Piórkowski. Constract miał jeszcze “piłkę meczową”, jednak nie wykorzystał dobrej sytuacji w ostatniej sekundzie. Podział punktów i po czterech kolejkach Konstruktorzy mają na koncie 10 oczek.

Z Kurzętnika wrócili z punktami

Podopieczni Damiana Jarzembowskiego wygrali na trudnym terenie 1:0 i dzięki temu są w ścisłej czołówce ligowej ze stratą odpowiednio jednego, dwóch i sześciu punktów do drużyn TOP3. Bramkę na wagę 3 punktów strzelił Maciej Górski.

Porażka bezcenną lekcją

Trudne mecze miała przed sobą w ten weekend nasza Młodzież. Junior Młodszy przegrał w domowym meczu na szczycie z wiceliderem Olimpią Elbląg 0:2. Z liderem mierzył się Młodzik D2 (młodsza grupa w tej kategorii), ulegając faworyzowanej drużynie Żuri Olsztyn 1:4. Zwycięstwem zakończył się natomiast mecz starszego Młodzika, który pokonał outsidera Ekstraklasy Naki Olsztyn 5:1. i z kompletem punktów przoduje w lidze. W rozgrywkach ligowych rywalizowały także grupy Orlik i Żak. Żacy wzięli udział w turnieju Susz Cup.

A co przed nimi?
9 października, godzina 15:00 - CONSTRACT LUBAWA vs. ISKRA SMYKÓWKO

Po zwycięstwie w Kurzętniku zawodnicy KSC zmierzą się w rozgrywkach trawiastych z beniaminkiem - Iskrą Smykówko. Rywal z pobliskiej miejscowości nie radzi sobie w rozgrywkach najlepiej, zajmując 12 lokatę, dlatego faworytem są Konstruktorzy.

10 października, godzina 16:00 - CONSTRACT LUBAWA vs. TEAM LĘBORK

Drużyna KSC po dreszczowcu w Warszawie, wraca do własnej hali. W niedzielę rywalem lubawian będzie drużyna Team Lębork, która - mimo porażki - przyjedzie uskrzydlona. Wszystko za sprawą bardzo dobrego meczu przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała. Choć z Mistrzami Polski lęborczanie przegrali, to jednak Rekordziści musieli do końca walczyć o 3 punkty. Warto dodać, że podczas uroczystej prezentacji KS Constract przed bieżącym sezon odbył się mecz sparingowy właśnie z ekipą Team Lębork. Wówczas w większym wymiarze czasowym padł wynik 7:1 dla Konstruktorów, ale długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Skróty z tamtego spotkania można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=cHioorAY3S4

Mecz zaległy i mecze ligowe - plan Szkółki
Juniorzy Młodsi zagrają w środku tygodnia zaległe spotkanie z MKS Działdowo. Wygrana z trzecią siłą I ligi dałaby Konstruktorom pozycję lidera. W weekend zagrają natomiast z siłą numer 4 - Zatoką Braniewo. Pozostałe roczniki czeka rywalizacja z niżej notowanymi zespołami. Grupa Żak weźmie udział w turnieju ligowym.

źródło: KS Constract Lubawa