Makabryczna zbrodnia w Giżycku. Podejrzanemu grozi dożywocie

2021-08-11 09:00:00(ost. akt: 2021-08-11 09:58:36)

Autor zdjęcia: Archiwum policja

W jednym z mieszkań w Giżycku znaleziono zwłoki 60-letniej kobiety. Sekcja wykazała, że przyczyną zgonu było uduszenie. Zarzut zabójstwa usłyszał 32-letni syn kobiety.
Zgłoszenie o martwej kobiecie w jednym z mieszkań w Giżycku policja otrzymała w sobotę, 7 sierpnia o godz. 19.30.
— Funkcjonariusze ujawnili zwłoki 60-latki. Na miejscu pojawił się prokurator, który zlecił sekcję. W związku z tą sprawą zatrzymany został 32-letni syn kobiety — powiedziała nam asp. Iwona Chruścińska, rzeczniczka komendanta giżyckiej Policji.

W poniedziałek, 9 sierpnia odbyła się sekcja zwłok 60-letniej kobiety. Dzień później zatrzymany Piotr B. został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Giżycku, który na wniosek prokuratora zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

— Przyczyną zgonu kobiety było uduszenie. Na ciele ofiary było także szereg obrażeń, sińców i krwiaków — przekazał nam prokurator Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. — Zatrzymany mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: zabójstwa, zbeszczeszczenia zwłok i znęcania się nad matką.

Jak powiedział nam rzecznik PO w Olsztynie, zgon kobiety nastąpił 3 sierpnia, sprawca zawinął zwłoki w folię malarską i złożył w wannie, stąd zarzut zbeszczeszczenia zwłok.
32-latkowi grozi dożywocie.
KTKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marta #3072664 11 sie 2021 11:41

    A teraz w Polsce co naćpanego 34 latka pies tak przydusił aż krtań połamał i zabił, nawet zawieszony nie został. Równi i równiejsi ? Jeden i drugi do łagru do czasu wyjaśnienia. Zapomniałem, żyjemy w pisuarze.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-15) odpowiedz na ten komentarz