Concordia eliminuje Olimpię II z Wojewódzkiego Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

2021-08-02 11:14:47(ost. akt: 2021-08-02 11:21:14)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Festiwal strzelecki urządzili sobie w niedzielę w derby Elbląga piłkarze Concordii i Olimpii II. Na stadionie przy ul. Krakusa kibice zobaczyli osiem bramek, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:3. Trzy gole dla zwycięskiej drużyny zdobył Szymon Drewek.
• Concordia Elbląg — Olimpia II Elbląg 5:3 (3:3)
0:1 — Szawara (11 samob), 1:1 — Drewek (20), 2:1 — M. Pelc (27), 2:2 — Zając (29), 3:2 — Drewek (34), 3:3 — Branecki (41), 4:3 — Błaszczyk (50), 5:3 — Drewek (78)

CONCORDIA: Leszczyński — Lewandowski, Szawara, P. Pelc, Bukacki, Drewek, Rudziński (81 Piech), Błaszczyk, Szmydt, Skierkowski, M. Pelc (46 Tomczuk, 60 Łojeczko)

OLIMPIA II: Lechowid — Sarnowski, Bawolik (73 Kozera), Branecki, Milanowski (58 Winiarski), Wierzba, Zając (88 Mazurek), Baranowski, Kottlenga (81 Łabecki), Pokrywka (58 Filipczyk).

Zgodnie z przewidywaniami rezerwy Olimpii w meczu tym wzmocnione zostały kilkoma młodymi piłkarzami z szerokiej kadry pierwszego zespołu, a mianowicie: Marcinem Bawolikiem, Marcelem Zającem, Łukaszem Pokrywką, Pawłem Kazimierowskim, Sebastianem Milanowskim i Łukaszem Sarnowskim.

Od pierwszego gwizdka sędziego optyczną przewagę posiadali piłkarze Concordii, ale wynik meczu otworzyła Olimpia, po tym jak piłkę do własnej bramki skierował Tomasz Szawara. Kilk minut później zespół trenera Krzysztofa Machińskiego, doprowadził do wyrównania, ze strzału z pola karnego Szymona Drewka. Ta wymiana ciosów trwała do przerwy i każda ze stron, strzeliła jeszcze po dwa gole.

Po przerwie Concordię na prowadzenie wyprowadził Błaszczyk, a wynik spotkania w 78 min ustalił Drewek, który w tym momencie ustrzelił hat-tricka i w ten sposób Concordia wygrała 5:3, awansując do dalszych gier na szczeblu Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Kolejna runda tych rozgrywek odbędzie się 18 sierpnia. Już w najbliższą sobotę Concordia powalczy o pierwsze punkty mistrzowskie w IV lidze na wyjeździe z Zatoką Braniewo.