Funcjonariusze KAS z Elbląga w lipcu zajęli 14 nielegalnych automatów do gier w trzech punktach [ZDJĘCIA]

2021-07-29 17:50:23(ost. akt: 2021-07-29 17:07:57)

Autor zdjęcia: KAS Olsztyn

Ujawnienie 14 nielegalnych automatów do gier w ciągu niespełna miesiąca— takim wynikiem mogą pochwalić się elbląscy funkcjonariusze KAS, którzy w lipcu zatrzymali urządzenia. Krajowa Administacja Sądowa od dawna prowadzi akcje zajmowania nielegalnych automatów do gier.
Na początku miesiąca mundurowi weszli do lokalu w Pasłęku i zajęli 5 automatów. Na miejscu zabezpieczyli również gotówkę przeznaczoną na wypłaty w kwocie 4,3 tys. zł oraz telefon komórkowy.

Podczas kolejnej akcji w Komorowie Żuławskim funkcjonariusze ujawnili następne 5 nielegalnych automatów i zabezpieczyli telefon komórkowy. W obu przypadkach punkty, w których urządzane były gry hazardowe, wyposażono w kamery monitoringu, a na ścianach w pomieszczeniach obsługi wisiały zdjęcia z wizerunkiem funkcjonariuszy.

Z kolei w ubiegłym tygodniu mundurowi z Elbląga otrzymali informację z Komendy Powiatowej Policji w Iławie o napadzie rabunkowym w punkcie gier w Lubawie. Na miejscu okazało się, że napadu dokonano na dwie osoby przebywające w lokalu. Był to mężczyzna z obsługi oraz kobieta, która grała na automatach. Zostali oni przesłuchani w charakterze świadków. Funkcjonariusze przprowadzili eksperymenty procesowe odtworzenia gier na automatach, które potwierdziły ich losowy i komercyjny charakter. W punkcie zabezpieczono 4 nielegalne automaty oraz komplet kluczy serwisowych do tych urządzeń.

Zatrzymane dowody rzeczowe zdeponowano w magazynie Oddziału Celnego w Iławie, a sprawę przekazano do Referatu Dochodzeniowo-Śledczego w Elblągu, Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zyzio Hyzio #3071806 29 lip 2021 20:14

    Po raz kolejny zwracam uwagę, że nie ma czegoś takiego jak funkcjonariusze kas. Są funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej. W kas nie ma innych funkcjonariuszy niż funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej. Pisanie o funkcjonariuszach kas to tak jak pisanie o policjantach funkcjonariusze mswia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz