Upalna dycha w Kurzętniku

2021-07-18 17:11:53(ost. akt: 2021-07-18 17:44:26)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Niemal 130 osób stanęło na starcie dziewiątej edycji Koguciej Dychy. Nie zabrakło także zawodników na wózkach, miłośników nordic walking i dzieci. Wszyscy w upale przemierzali kilometry, aby na mecie z dumą otrzymać medal.
Tradycją biegu w Kurzętniku jest upał, który także w tym roku z pewnością był sporym utrudnieniem. Jednak nie przeszkadzało to wszystkim tym, którzy 17 lipca 2021 postanowili wystartować podczas zawodów pod nazwą Kogucia Dycha.

To impreza biegowa, która na stałe wpisała się w kalendarz zawodów i przyciąga zawodników z różnych części Polski. I nie ma co się dziwić, zawody sportowe w Kurzętniku zawsze są świetnie zorganizowane.

Główny bieg na dystansie 10 kilometrów (kat. open) wygrał Paweł Moskal z Kurzętnika, na drugim miejscu na mecie pojawił się Maciej Łucyk z miejscowości Poklatki, trzeci był Krzysztof Sulewski z Barczewa.

Wśród pań triumfowała Mariola Sudzińska z Olsztyna, przed Teresą Kamińską, mieszkanką Miesiączkowa, trzecia była Katarzyna Butkowska ze Starogardu Gdańskiego. Wśród pań z powiatu nowomiejskiego najwyżej znalazła się Ewa Renkel - Bucha z Nowego Miasta zajmując miejsce 42. Bieg główny na 10 kilometrów ukończyło 129 osób.

W rywalizacji zawodników na wózkach startowało 8 osób. Najlepszy był Witold Misztela, za nim znalazł się Cezary Król, podium zamknął reprezentant powiatu nowomiejskiego Kamil Najdrowski.

Na trasę wyszli także miłośnicy nordic walking, którzy mieli do pokonania dystans 3,5 kilometrów. W tej konkurencji najlepszy był Edmund Steckiewicz, dalej Agnieszka Bacławska, podium zamknęła Iwona Steckiewicz. Z powiatu nowomiejskiego najwyżej znalazła się Weronika Bogdan, zajmując 7 miejsce. W sumie trasę z kijkami ukończyło 17 osób.

W czasie, gdy biegacze pokonywali swoje dystanse, na rynku w Kurzętniku odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci.

Trasa Koguciej Dychy miała atest PZLA.

Zdjęcia, filmy video ze startu i mety, oraz pełne wyniki dostępne w mediach społecznościowych "Gazety Nowomiejskiej".