Giżycko. Wakacyjne szczepienia w punkcie drvie thru

2021-07-05 15:03:25 (ost. akt: 2021-07-05 15:07:01)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Nowy punkt szczepień pojawił się 1 lipca przed Szkołą Podstawową nr 1 w Giżycku. Punkt drive-thru obsługuje chętnych każdego dnia tygodnia. Powstał z inicjatywy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej dzięki współpracy wojska i samorządu giżyckiego. W poniedziałek, punkt odwiedził wojewoda warmińsko-mazurski.
Punkt szczepień drive-thru przy szkole podstawowej nr 1 w Giżycku zorganizowała 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana przy współpracy giżyckich jednostek i szpitala wojskowego w Ełku oraz lokalnego samorządu. Nowy punkt otwarty jest w godz. 8.00 – 20.00 przez 7 dni w tygodniu.

Szczepienia przeciwko Covid-19 wykonywane są preparatem jednodawkowym Janssen firmy Johnson & Johnson. Osoby, które chcą się w tym punkcie zaszczepić, nie potrzebują wcześniejszej rejestracji. Z możliwości zaszczepienia się mogą skorzystać wszyscy chętni giżycczanie, ale także goście i turyści. W poniedziałek, 5 lipca nowy punkt szczepień odwiedził wojewoda warmińsko-mazurski.

Na mapie szczepień naszego regionu przybywa kolejny punkt w Giżycku, które w okresie wakacji jest bardzo licznie odwiedzane przez turystów i gości – mówił wojewoda Artur Chojecki. – Stwarzamy dodatkową możliwość zaszczepienia się bez konieczności rejestracji. Chętni mogą zaszczepić się i czas wakacji spędzać w pewnym komforcie psychicznym. W regionie mamy już 25 punktów powszechnych szczepień, 215 punktów populacyjnych, 14 punktów wyjazdowych i punkty, w których można bezpośrednio wejść z ulicy i się zaszczepić przeciwko Covid-19. To nas cieszy i wskazuje, że potencjał do zaszczepienia się mieszkańców naszego regionu jest duży.

Fot. Renata Szczepanik

Od pierwszych dni funkcjonowania punktu drive thru w Giżycku odwiedza go kilkadziesiąt osób dziennie. Jak zapowiada gen.dyw. Krzysztof Radomski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, podobne punkty pojawią się również w innych miejscowościach atrakcyjnych turystycznie na Warmii i Mazurach.

rs