OBO2022: Zespół Koordynujący poleca

2021-06-17 10:25:47 (ost. akt: 2021-06-20 08:28:14)   Artykuł sponsorowany
Podczas II spotkania Zespołu Koordynującego OBO 2022 członkowie zapoznali się ze złożonymi do oceny formalnej wnioskami. - Większość wniosków jest złożona prawidłowo, w kilku przypadkach będziemy się kontaktować z autorami i wyjaśniać drobne kwestie - informuje przewodniczący Zespołu, Robert Szewczyk.
Do oceny formalnej skierowano 20 propozycji, w kolejce czeka kolejnych 20. Na wszystkie projekty czekamy do 30 czerwca.
- Szczególnie polecamy składanie wniosków za pomocą strony glosujobo.olsztyn.eu - dodaje przewodniczący.

Każdy wnioskodawca może skorzystać z pomocy naszych punktów konsultacyjnych, których wykaz znajduje się na stronie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
- Warto rozmawiać o każdej propozycji i każdym pomyśle, bo katalog zadań gminy jest naprawdę szeroki - zachęca Katarzyna Zarecka z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego. - Za nami realizacja ponad dwustu projektów, każdy może się przekonać, że jego pomysł jest ważny i możliwy do realizacji.

W tym roku limit OBO wynosi ponad 6 i pół miliona złotych. Czekamy na propozycje miejskie i osiedlowe. Wszystkie potrzebne do złożenia wniosku informacje znajdują się pod adresem – glosujobo.olsztyn.eu. Tam też można złożyć wniosek i zebrać potrzebne poparcie. Okres wakacyjny to czas oceny merytorycznej wniosków. W połowie września zapraszamy do głosowania.

- Jesteśmy grupą olsztynian, którzy zaangażowali się w realizację tego wyjątkowego działania obywatelskiego, dlatego przekazujemy mieszkańcom do wykorzystania Bank Pomysłów OBO - zaprasza Robert Szewczyk. - To lista ciekawych przedsięwzięć i wydarzeń, które mogą zainspirować mieszkańców do złożenia własnego projektu, ważnego dla społeczności miejskiej lub osiedlowej. Naprawdę warto spróbować zrealizować własne zamierzenie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD