Konkurs wspomnień! Esej, bajka o mazurskiej i warmińskiej wsi

2021-01-21 14:50:04 (ost. akt: 2021-01-21 13:54:10)

Autor zdjęcia: WMODR

Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie organizuje konkurs wspomnień „W kręgu ogniska domowego na Warmii i Mazurach. Osoby, przedmioty, relacje na warmińsko-mazurskiej wsi XX wieku. Opowiadania wybrane”.
Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich i ma na celu zachowanie oraz popularyzację dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi z regionu Warmii i Mazur.

– Jednym z naszych zadań jest propagowanie dziedzictwa, dbanie o dawne tradycje, kulturę i przyrodę naszego regionu, a w szczególności terenów wiejskich – mówi Monika Hodór z Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. – Pomysłodawczynią konkursu jest Małgorzata Micińska Wąsik, pierwszy zastępca dyrektora naszej placówki. Koncepcja powstała w ubiegłym roku, a teraz chcemy ją zrealizować. Najciekawsze opowiadania opublikujemy.

Wspomnienia mogą przyjąć różną formę. Autor sam decyduje czy będzie to opowiadanie, esej, wiersz, pamiętnik, anegdota, dziennik czy inny gatunek literacki. Z treści wspomnienia powinno wynikać wprost, że opisana historia dotyczy regionu Warmii i Mazur. Praca konkursowa powinna być autorska nigdzie nie opublikowana i może być wzbogacona zdjęciami, rysunkami czy innymi środkami artystycznymi.
Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł za zajęcie pierwszego miejsca, 1000 zł za drugie i 500 zł za trzecie miejsce. Prace należy przesyłać do organizatora w terminie do 30 września 2021 roku.
rsKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ....... #3045846 | 81.190.*.* 21 sty 2021 16:23

    Boję się tych śmieciarzy co w Giżycku jeżdżą COMĄ wywożą śmieci, jak się z nimi mijam to zawsze prawie spychają na krawężnik i blokują wyjazd i wjazd z podwórka

    odpowiedz na ten komentarz