Na Madagaskarze powstanie szpital!

2020-11-18 09:20:00(ost. akt: 2020-11-18 09:23:06)
Daniel Kasprowicz pochodzi z Rybna w powiecie działdowskim. Od czterech lat jest świeckim misjonarzem na Madagaskarze. Z wykształcenia dietetyk, zajmuje się niedożywionymi dziećmi i kobietami w trudnej sytuacji życiowej.
O Danielu i jego misji budowy szpitala na Madagaskarze, wiele razy pisaliśmy na łamach Gazety Działdowskiej.Jak powtarza Daniel, Madagaskar trzeba odczarować: to jeden z najbiedniejszych krajów na całym świecie. Przez bardzo długi czas znajdował się w pierwszej piątce, obecnie jest w pierwszej dziesiątce najbiedniejszych, a wyprzedzają go jedynie kraje objęte wojną domową.

— Na Madagaskarze 42 proc. dzieci umiera do 5 roku życia — mówi Daniel. — Codziennie setki dzieci umierają na choroby, których wyleczenie kosztuje zaledwie kilkanaście groszy. Dzieci nie chodzą do szkoły. Brakuje lekarzy i personelu pielęgniarskiego, podstawowych leków i sprzętu, miejsc, w których mogliby się leczyć. Gdy nadchodzą epidemie, ludzie dziesiątkami umierają w lepiankach, przygotowują pochówek całych rodzin, cierpią niewyobrażalny głód i biedę. W ciągu trzech lat Madagaskar nawiedziły trzy plagi: w 2016 roku plaga polio, która naraziła 11 mln mieszkańców na zachorowanie, w 2017-2018 roku epidemia dżumy, na którą zabrakło lekarstw, w 2019 roku odra, choroba dziesiątkująca społeczeństwo — wylicza Daniel. — 25 proc. dzieci od 5 do 17 roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję.

665 tysięcy - tyle potrzeba było, aby wybudować szpital dla dzieci cierpiących głód, kobiet w ciąży które nie mają szans na właściwą opiekę okołoporodową. Potrzebny jest także oddział ratunkowy, podstawowa opieka medyczna.
Daniel zbiera środki na budowę szpitala dla najbiedniejszych mieszkańców Madagaskaru w regionie Atsiranana dystrykcie Anivorano, szczególnie dla niedożywionych dzieci i kobiet w trudnej sytuacji życiowej.

10 listopada zbiórka osiągnęła 100 procent! Udało się wysiłkiem wielu osób i otwartością tysięcy ludzkich serc.
— Obudziłem się w ten niepodległościowy dzień jeszcze nieświadomy, że wczoraj, tj. 10 listopada 2020 r., około godziny 21:00 udało się zebrać 100% środków na budowę szpitala dla niedożywionych i kobiet będących w ciężkiej sytuacji materialnej na Madagaskarze! — napisał Daniel na swoim facebookowym profilu — Jest czas pracy, jest czas podziękowań! Dziękuję zatem serdecznie tym ponad 7 tys. wpłacających na zrzutka.pl, którzy sprawili, że zebraliśmy ponad 665.000 zł czyli sumę niezbędną do wybudowania kliniki medycznej im. Beyzyma!!
Daniel Kasprowicz: Działamy dalej, budujemy studnie! Więc jeśli nie zdążyłeś wpłacić na szpital, można wesprzeć budowę studni przy szpitalu!

red.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jej #3008477 | 10.10.*.* 18 lis 2020 17:44

    W Polsce to dzieci nie umierają?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz