Zgłoś kandydata do Nagrody Św. Brunona

2020-11-10 10:32:32(ost. akt: 2020-11-10 10:32:22)

Autor zdjęcia: Arch. mojegizycko.pl

Do 7 grudnia można zgłaszać kandydatów do Nagrody Świętego Brunona Patrona Giżycka. Wzorem lat ubiegłych przewidziano statuetki w ośmiu kategoriach, a także statuetkę honorową oraz pamięci. Wyniki poznamy w przyszłym roku.
W piątek 6 listopada rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatur do Plebiscytu o „Nagrodę Świętego Brunona Patrona Giżycka”.

Wyróżnieni zostaną wybitni mieszkańcy Giżycka, zasłużeni w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, którzy swoją działalnością wpływają na rozwój i promocję miasta. Kandydaci mogą być zgłaszani przez mieszkańców, przedstawicieli organizacji społecznych, instytucji oraz przedsiębiorców. Nominacje są zgłaszane również przez burmistrza Giżycka.

Kandydat powinien odznaczać się odpowiednią postawą moralną i etyczną, a jego postawa nie powinna budzić zastrzeżeń w odniesieniu do relacji międzyludzkich, wartości moralnych i postaci Świętego Brunona.

Statuetki zostaną przyznane w kategoriach: kultura, sport, gospodarka, turystyka, zdrowie, społecznik, ambasador Giżycka, pomysł.

Laureaci plebiscytu, uhonorowani zostaną za swoje sukcesy i dobre pomysły nie tylko statuetkami, ale również nagrodami pieniężnymi w wysokości 1000 zł brutto każda. Zwycięzców wybierze kapituła, której przewodniczy burmistrz. W skład kapituły wchodzą ubiegłoroczni laureaci.

Na wniosek przewodniczącego kapituła może także przyznać Honorową Statuetkę Św. Brunona, którą można otrzymać tylko raz oraz Statuetkę Pamięci – statuetkę przyznaną pośmiertnie, która pierwszy raz została przyznana w ubiegłym roku.
Kandydatów do plebiscytu możemy zgłaszać do 7 grudnia. Aby dokonać zgłoszenia należy przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z klauzulą informacyjną (dostępne na stronie internetowej mojegizycko.pl) na adres: promocja@gizycko.pl.

Przypomnijmy, że Statuetki świętego Brunona AD 2020 odebrali: Alina Skupińska, Katarzyna Niewiadomska, Maria Popieluch, Kamila i Jakub Kałębasiak, Michał Lubas, Karolina Doruch, Grzegorz Suszwedyk i Marcin Żukowski, Szymon Sajkowski i Tomasz Wróblewski.

Wręczono także trzy statuetki bliskim zmarłych zasłużonych giżycczan: Wojciecha Rużewicza, Antoniego Wojciechowicza i Edwarda Hincmana.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. vortex #3007947 | 10.10.*.* 17 lis 2020 21:16

    te statuetki to taka rozrywka dla mas, są one tyle samo warte co nagrody typu orzeł wsród kardiologów, orły w sród ginekologów, hieny, gazele, lamparty przemysłu wytworzone w inkubatorach przedsiębiorczości, Jedna wielka lipa na masy niech się cieszą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. starszy #3004919 | 83.23.*.* 12 lis 2020 05:26

    Święty ?????? Brunon - krzyżowiec , symbol krzyżackiego barbarzyństwa , symbol śmierci i gwałtu .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)