Ubezpieczenie dla aktywnych – co warto wiedzieć?

2020-10-22 23:04:33(ost. akt: 2021-01-05 10:59:20)
Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, a razem z nią sezon na wyjazdy na narty i snowboard. Z tego tekstu dowiesz się najważniejszych faktów o ubezpieczeniu dla osób aktywnych, które decydują się na uprawianie sportu podczas swojego urlopu.
Sport, sportowi nierówny
Musisz wiedzieć, że ubezpieczyciele rozróżniają dyscypliny sportowe na te obarczone większym i mniejszym ryzykiem kontuzji. Właśnie dlatego jeszcze przed wyborem konkretnej polisy warto, żebyś zastanowił się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne, sprawdź stronę: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-sporty-ekstremalne/. Znajdziesz na niej informacje o polisie dla miłośników tego typu dyscyplin.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego dla aktywnych?
Koszty leczenia – bardzo ważny element polisy turystycznej dla aktywnych. Wynika to z faktu, że leczenie poza granicami Polski jest bardzo kosztowne i mało kogo na nie stać. Dla przykładu złamanie nogi w Bułgarii, Norwegii i Szwecji to koszt około 12 000 zł za dzień. Koszt transportu helikopterem ze stoku do kliniki we Francji wynosi od 18 000 do 20 000 zł.
Choroby przewlekłe – jeśli chorujesz na coś przewlekle i jesteś pod stałą opieką medyczną, koniecznie zgłoś to ubezpieczycielowi przed zawarciem umowy. Musisz jednak liczyć się z tym, że niektóre firmy odmawiają ubezpieczania osób przewlekle chorych ze względu na duże ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia poza granicami Polski. Sprawdź, jak wygląda sytuacja z koronawirusem na Warmii i Mazurach.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – to w OWU znajdziesz wszystkie informacje o swojej polisie. Ubezpieczyciel ma obowiązek stworzyć tego typu dokument i dokładnie opisać w nim zakres ochrony, jaką gwarantuje oraz wszelkie sumy ubezpieczeń, przysługujące osobie ubezpieczonej. Nie zapomnij więc przestudiować Ogólnych Warunków Ubezpieczenia i być na bieżąco.
Warunki w kraju docelowym – sytuacja z koronawirusem jest na tyle dynamiczna, że przed samym wyjazdem warto sprawdzić, jak wyglądają obostrzenia sanitarne w miejscu wypoczynku. Szczególnie uważnie przyjrzyj się konieczności odbycia ewentualnej kwarantanny.

Porównuj oferty
W Internecie znajdziesz ogólnodostępne porównywarki ubezpieczeń, dzięki którym w szybki sposób poznasz oferty renomowanych ubezpieczycieli. Wystarczy tylko, że wpiszesz kilka danych, dotyczących wyjazdu, by po chwili mieć przed sobą całą listę dostępnych produktów.

EKUZ a polisa turystyczna
Europejska Karta ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument, który pozwala na korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej w krajach Unii Europejskiej. Karta ma jednak nieco mniejszy zakres ochrony i nie działa się w wielu kurortach, ponieważ funkcjonują w nich tylko prywatne placówki medyczne. Jeśli szukasz kompletnej ochrony, najlepiej więc będzie, jeśli zaopatrzysz się zarówno w darmową kartę EKUZ, jak i polisę turystyczną dla aktywnych. Więcej o programie EKUZ dowiesz się na stronie: https://ekuz.com.pl/