Uwaga - roboty gwarancyjne na torowisku

2020-08-11 15:04:47(ost. akt: 2020-08-11 15:14:40)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Pixabay

Od 7 do 13 sierpnia czekają nas utrudnienia komunikacyjne, w związku z planowanymi naprawami gwarancyjnymi na torowiskach tramwajowych. Na ten czas zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.
- Prace obejmą odcinki torów na al. Sikorskiego, ul. Płoskiego, ul. Witosa oraz ul. Tuwima. Polegać będą m.in. na regulacji torów i wymianie odcinków szyn - informuje Cezary Stankiewicz, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie - W związku z tym zawieszone zostanie kursowanie wszystkich linii tramwajowych (nr 1, 2, 3).
Za linie nr 1 i 2 uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa (odpowiednio Z-1 i Z-2) kursująca według rozkładu jazdy zbliżonego do linii tramwajowych. Na linii nr 3, która ze względu na okres wakacji funkcjonuje w ograniczonym zakresie nie będzie uruchamiana komunikacja zastępcza.

Informujemy także, że w dniach 7-13.08. w miejscach prowadzenia robót mogą dodatkowo wystąpić utrudnienia w ruchu indywidualnym – dotyczy to przede wszystkim obrębów następujących skrzyżowań:
• Sikorskiego/Obrońców Tobruku,
• Sikorskiego/Tuwima,
• Płoskiego/Witosa czy
• Witosa/Janowicza.
O szczegółach dotyczących funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej (Z-1 i Z-2) będą informowały komunikaty umieszczone na przystankach i w pojazdach, elektroniczne tablice informacji pasażerskiej oraz komunikaty głosowe emitowane w tramwajach. Szczegóły dostępne będą także na stronie zdzit.olsztyn.eu.