Niezwykła wyprawa po Olsztynie

2020-07-24 15:45:26(ost. akt: 2020-07-24 15:46:00)

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna

Końcówka lipca to m.in. imieniny patrona naszego miasta, św. Jakuba, a jednocześnie Dni Olsztyna. Przy tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkowy spacer.
Przewodnikiem w wędrówce jest Wojciech Kujawski, autor jednej z najpopularniejszych serii książek o historii i życiu mieszkańców Warmii i Mazur. Jego ostatnia publikacja "Olsztyn: lasy, jeziora. Szlak wędrowny" to opowieść o Olsztynie i otaczających go terenach. Wszystko dodatkowo uzupełnione przepięknym materiałem ilustracyjnym.
- Każdy z punktów spaceru opatrzony został komentarzem autora, a także zdjęciami oraz pocztówkami dawnego Olsztyna, które pojawiły się we wspomnianej publikacji - mówi Katarzyna Masiewicz z MBP w Olsztynie.
Pierwszym przystankiem jest tzw. Promenada Funka, trasa spacerowa, która wiodła do Lasu Miejskiego. Następna rozmowa toczy się przy Źródełku Zaręczynowym, które dawniej stanowiło jedno z najbardziej popularnych i urokliwych punktów wypoczynkowych Lasu Miejskiego. Wędrówka kończy się na placu Wilhelma, gdzie znajdowała się Restauracja Waldfrieden, Leśne Zacisze. Z tym niezwykłym spacerem - zarejestrowanym w formie kilkuminutowych filmów - można zapoznać się na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Spacer jest jednocześnie okazją do poznania Olsztyna, a także zachętą do wzięcia udziału w oryginalnym konkursie. Zadaniem jest wyznaczenie własnych tras w oparciu o książkę "Olsztyn: lasy, jeziora. Szlak wędrowny" i odkrywaniu miejsc, ukrytych na kartach przewodnika. Forma prezentacji przebytej drogi jest dowolna. Może to być plastyczny opis opatrzony zdjęciami lub ilustracjami, a może film lub komiks.
Prace można nadsyłać do Miejskiej Biblioteki Publicznej do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.
[spacer z Wojciechem Kujawskim] [regulamin konkursu]