Sentymentalna podróż koleją z Iławy do Lubawy

2020-07-24 18:00:00(ost. akt: 2020-07-24 14:44:05)
Dworzec kolejowy w Lubawie

Dworzec kolejowy w Lubawie

Autor zdjęcia: www.bazakolejowa.pl

Szykuje się nie lada gratka dla fanów kolei, a w szczególności dla osób, które pragną przenieść się do przeszłości.
Zorganizowanie wycieczki kolejowej na trasie Iława - Brodnica jest niemożliwe. Torów nie ma, w ich miejscu biegnie ścieżka rowerowa. Jednak całkiem niedaleko nieużywane kolejowe szlaki na moment będą tętnić życiem, wioząc turystów i mieszkańców w sentymentalną podróż nieczynnym szlakiem pociągiem retro.

>>>>W sobotę, 25 lipca, na stalowy szlak wyjedzie z Iławy Głównej specjalny historyczny pociąg pasażerski. Organizatorem tej wyjątkowej wyprawy jest TurKol. Pociąg przejedzie trasę przez Rakowice i Zajączkowo Lubawskie do Lubawy i z powrotem. Pasażerowie na stacji docelowej będą mieli około pół godziny wolnego czasu. Skład będzie ciągnięty historyczną lokomotywą spalinową, będzie prowadził komfortowe wagony 1 klasy, zabytkowe wagony 3 klasy oraz kultowy wagon barowy WARS. Specjalnie dla mieszkańców Lubawy na 25 lipca przygotowana została oferta przejazdu pociągiem retro oraz autobusem. Aby umożliwić mieszkańcom Lubawy skorzystanie z przejazdu, organizator przygotował ofertę specjalną. Mieszkańcy Lubawy mają do dyspozycji dwie opcje oferty BUS+LUBAWA (autobusem z Lubawy do Iławy i pociągiem z Iławy do Lubawy) oraz LUBAWA+BUS (pociągiem z Lubawy do Iławy i autobusem z Iławy do Lubawy). Autobus i pociąg odjadą z dworca kolejowego w Lubawie. Szczegóły, rozkład jazdy i rezerwacja biletów dostępne są na stronie internetowej organizatora.
al
lubawa@gazetaolsztynska.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. docho #2952376 | 83.9.*.* 24 lip 2020 21:31

    jechałem kiedys pociągiem z Tamy Brodzkiej do Gdańska . Trzeba było wsiadać przez okna tyle ludzi jechało na wakacje nad morze z Łodzi. Rok 1984.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz