Łatwiejsza kąpiel niepełnosprawnych

2020-07-22 14:08:00(ost. akt: 2020-07-22 14:07:46)   Artykuł sponsorowany
Foto - CRS Ukiel.

Foto - CRS Ukiel.

Specjalne pojazdy ułatwiają korzystanie z kąpielisk nad jez. Ukiel. To potwierdzenie, że obiekt jest nie tylko całoroczny, ale także dostosowany do potrzeb każdego, kto chce z niego skorzystać.
Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel jest prawdziwą perełką i magnesem przyciągającym tłumy olsztynian oraz gości naszego miasta. Sprawiają to nie tylko przyroda, architektura, atrakcje, ale prawdziwa ogólnodostępność tego miejsca.
To szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych. One - dzięki dwóm, specjalistycznym pojazdom - również mogą zażywać kąpieli. Nie tylko tych słonecznych, ale w wodzie największego olsztyńskiego akwenu.
- Pojazdy są zlokalizowane przy kąpielisku nr 2, w pobliżu boisk do siatkówki plażowej - informuje Beata Kardynał-Stawicka z CRS Ukiel. - Urządzenia są wypornościowe, więc częściowo unoszą się na wodzie. Osoba, która chciałaby skorzystać z takiego rozwiązania, albo jej opiekun, powinien podejść do ratowników. Ci chętnie służą pomocą.
Skorzystanie z pojazdu wspomagającego kąpiel niepełnosprawnych jest bezpłatne.
Łącznie do dyspozycji gości odwiedzających CRS Ukiel są ponad dwie setki sprzętu sportowego. W wypożyczalniach czekają m.in. łodzie żaglowe, kajaki, rowery wodne, trekkingowe, turystyczne, łyżworolki czy zestawy do gier.