Fotoprojekt "Razem 2020" - ostatnie dni na zgłoszenia

2020-07-16 08:45:16(ost. akt: 2020-07-16 08:50:33)
Tylko do piątku (17 lipca) przyjmowane są zgłoszenia do fotograficznego konkursu "Razem 2020" To niezwykłe przedsięwzięcie organizowane jest przez Stowarzyszenie Scena Babel.
"Razem 2020" jest wyzwaniem dla wszystkich fotografów. Wielu bez wątpienia uwieczniało niespotykaną wcześniej, pandemiczną, koronawirusową rzeczywistość na terenie Polski. I właśnie na takie zdjęcia czekają organizatorzy projektu.
- Czekamy prace obrazujące jak w tych trudnych czasach wygląda życie na ulicach, sport w czasach pandemii i możliwość jego uprawiania, jak wygląda życie kulturalne, życie w domach, czy codzienne życie zawodowe - zachęca Marta Andrzejczyk ze Sceny Babel.

Jury, w skład którego wchodzą specjaliści z zakresu fotografii, grafiki, sztuki, wybierze najlepsze prace - łącznie 200 zdjęć. Trafią one do Albumu Razem 2020, upamiętniającego aktualne wydarzenia. Całkowity dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie artystów.

- Skład jury stanowi grupa wybitnych fotografów, ale i ludzi sztuki - mówi przewodnicząca jury, Magdalena Szurek. - Praca z nimi to dla mnie wielkie wyróżnienie, ale i gwarancja jakości wyboru prac.

Poza wydaniem albumu, powstanie pokonkursowa wystawa, na którą trafi 20 najlepszych kadrów.

Termin przyjmowania prac mija w piątek (17 lipca). Wyniki mają być ogłoszone w ciągu 60 dni od zakończenia przyjmowania zgłoszeń, ale nie wcześniej, niż 1 września. Informacje o projekcie, regulamin oraz formularz zgłoszeń jest na stronie internetowej przedsięwzięcia.

Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Prezydent Olsztyna.
[strona projektu Razem 2020] [Facebook projektu] [Instagram projektu]