Ruszył nabór do klasy pływackiej

2020-07-16 08:44:00(ost. akt: 2020-07-16 08:44:05)   Artykuł sponsorowany
Szkoła Mistrzostwa Sportowego rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do klasy pływackiej na rok szkolny 2020/21. Dokumenty można składać do końca sierpnia.
Nabór jest prowadzony do klasy IV mistrzostwa sportowego o profilu pływanie Szkoły Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego im. M. G. Bublewicza. Kandydacie przede wszystkim muszą mieć bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony przez lekarza. Poza tym rodzice muszą wyrazić zgodę na naukę w takiej klasie.
Jednym z tradycyjnych elementów naboru zawsze był test sprawności fizycznej. Jednak w związku z pandemią koronawirusa na tę chwilę nie jest planowany tego typu sprawdzian.

- Jeśli warunki epidemiologiczne pozwolą, próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy IV zostanie przeprowadzona w ostatnim tygodniu sierpnia - wyjaśnia wicedyrektor Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie ds. szkolenia sportowego, Anna Michels. - Termin zostanie podany w sierpniu na stronie internetowej szkoły.

Do klasy IV mistrzostwa sportowego o profilu pływanie zostanie przyjętych zostanie minimum 15, a maksymalnie 20 uczniów. W zakończonym niedawno roku szkolnym w klasie VIII mistrzostwa sportowego uczyło się 16 pływaków, a w X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego - 15 zawodników pływania.


Nabór do IV klasy mistrzostwa sportowego o profilu pływanie Szkoły Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego im. M. G. Bublewicza w Olsztynie na rok szkolny 2020/21 potrwa do 31 sierpnia. Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły przy ul. Jagiellończyka 32.

We wszystkich olsztyńskich w roku szkolnym 2019/20 szkołach działało 40 klas sportowych, w których uczyło się i doskonaliło w różnych dyscyplinach 827 uczniów. Poza tym uruchomionych było 16 oddziałów mistrzostwa sportowego, obejmujących kolejnych sześć dyscyplin. Z tej formy kształcenia korzystało 236 uczniów.