Umowa podpisana, ruszają prace dotyczące budowy ronda w Rożentalu

2020-07-16 08:11:52(ost. akt: 2020-07-16 08:16:27)

Autor zdjęcia: GDDKiA

Zanim na plac budowy wjedzie ciężki sprzęt, potrzebna jest cała dokumentacja, projekty i inne formalnie konieczne papiery. To trwa, ale na szczęście ta machina już ruszyła.
Jak informuje GDDKiA, została podpisana umowa na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla inwestycji pn.: „Rozbudowa drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental”.

Wykonawcą jest firma SBKIM Wojciech Grzybowski z Białegostoku. Koszt zadania to 286 tys. zł.

Wykonawca w ciągu 12 miesięcy ma zaprojektować przebudowę drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental.

Projekt będzie obejmował podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowania na rondo w km 346+300, likwidację skrzyżowania z drogą powiatową nr 1214N, budowę korpusu drogowego o przekroju jednojezdniowym 1x2, odtworzenie istniejących zatok autobusowych w innej lokalizacji wraz z peronami i dojściami oraz budowę chodników, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego przeznaczonego dla przejść dla pieszych. Prace budowlane przewidziane są na lata 2022 - 23.

Obrazek w tresci

Planowane do przebudowy miejsce to prosty odcinek w sąsiedztwie miejscowości skomunikowanej z drogą krajową poprzez dwa skrzyżowania oddalone od siebie o 300 m. Taki układ dróg powoduje, że przy dużych prędkościach dochodzi tam do kolizji z pojazdami skręcającymi do Rożentala lub włączającymi się do ruchu na drodze krajowej. W celu poprawy bezpieczeństwa zostanie na skrzyżowaniu z drogą gminną wybudowane rondo, które będzie stanowiło element uspokojenia ruchu na długim, prostym odcinku drogi krajowej. Skrzyżowanie z drogą powiatową zostanie natomiast zamknięte a droga powiatowa zostanie włączona do ronda nowym odcinkiem wykonanym w ramach rozbudowy drogi krajowej.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marek #2948788 | 109.95.*.* 16 lip 2020 10:25

    Kiedy ruszy naprawa drogi z Lubawy do Mortęgowni ?

    odpowiedz na ten komentarz