Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę

2020-07-11 12:00:00(ost. akt: 2020-07-12 10:05:43)

Autor zdjęcia: archiwum Głosu Lubawskiego

Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę w tym roku będzie miała nietypowy charakter.

- Nasza pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę jest podzielona na 9 dni. To dokładnie tyle, ile mamy grup pielgrzymkowych. Podjęliśmy decyzję, że każda z grup jest odpowiedzialna za 1 dzień pielgrzymki, będzie to więc forma sztafety. Uczestnicy przyjadą rano na trasę pielgrzymkową, przejdą cały etap i na noc wrócą do domu. W miejscu zakończenia etapu następnego dnia wyruszy następna grupa. - informuje kierownik pielgrzymki, ks. kan. Wojciecha Miszewskiego.

Uczestnicy przyjadą rano na trasę pielgrzymkową, przejdą cały etap i na noc wracają do domu. W miejscu zakończenia etapu następnego dnia wyrusza następna grupa. Jeśli będzie to grupa do 20 osób będzie wędrować po lewej stronie drogi, pojedynczo w wymaganych odstępach. Jeśli grupa będzie większa i liczyć będzie np. 50 osób powinna iść prawą stroną drogi, w kolumnie, jak w poprzednich latach, z nagłośnieniem, pod opieką kierujących ruchem porządkowych. Ten wybór należy do Przewodników Grup, w zależności od ilości zebranych pielgrzymów. W sprawie możliwości udziału w poszczególnych dniach pielgrzymki kontaktujemy się z Przewodnikami grup, które w danym dniu pielgrzymują.

Dzień 1 Toruń – Koneck - grupa Żółta – OO. Redemptoryści - Toruń

Dzień 2 Koneck – Topólka - grupa Biała - Toruń

Dzień 3 Topólka – Brdów - grupa Brązowa Brata Alberta

Dzień 4 Brdów – Dąbie nad Nerem – grupa Pomarańczowa - Grudziądz

Dzień 5 Dąbie nad Nerem – Zadzim – grupa Zielona Wąbrzeźno – Jabłonowo – Radzyń

Dzień 6 Zadzim – Strońsko – grupa Niebieska oo. Paulini - Toruń

Dzień 7 Strońsko – Szczerców – grupa Zielona - Działdowo

Dzień 8 Szczerców – Brzeźnica Nowa – grupa Franciszkańska - Brodnica

Dzień 9 Brzeźnica Nowa – Jasna Góra – Grupa Lubawa – Nowe Miasto Lubawskie

Grupa Lubawska przypada na 9 dzień na trasie Brzeźnica Nowa – Jasna Góra. Aby wyruszyć w drogę na Jasną Górę należy skontaktować się z koordynatorami z poszczególnych parafii: Ks. Karol Schmidt, telefon: 730 221 248, e-mail: karolschmidt@wp.pl, parafia: św. Barbary w Złotowie.
Grupa Nowe Miasto Lubawskie: Przewodnik: ks. Robert Narodzonek, telefon: 665 130 898 , e-mail: rodzyn1603@wp.pl
parafia: św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście.
Grupa Lubawa: Przewodnik: ks. Damian Kuna, telefon: 601 736 107, e-mail: matatka@interia.pl parafia: św. Jana Chrzciciela w Lubawie.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cicho sza.... #2946941 | 88.156.*.* 12 lip 2020 23:07

    "Na oddziałach opieki intensywnej, chorych zabijaliśmy» Pasquale Bacco, lekarz badacz wraz z wirusologiem Giulio Tarro i sędzią Angelo Giorgianni'm – wszyscy trzej należący do powstałego niedawno stowarzyszenia o nazwie «L’Eretico» - wniosą skargę do prokuratury rzymskiej oraz do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości przeciwko środkom podjętym przez rząd w okresie szczytu epidemii we Włoszech. W skład organizacji "L'Eretico" wchodzi około 2000 lekarzy i prawników............. https://ram .neon24.pl/post/156427,na-oddzialach-opi eki-intensywnej-chorych-zabijalismy

    odpowiedz na ten komentarz