Wsparcie finansowe dla lubawskich samorządów na odbudowę i wzmocnienie po pandemii koronawirusa

2020-07-09 10:12:46(ost. akt: 2020-07-09 10:20:16)

Autor zdjęcia: Artur Chojecki FB

Do Iławy przyjechał Artur Chojecki, wojewoda warmińsko – mazurski. Gospodarzowi powiatu, burmistrzom miast i wójtom gmin iławskich wręczył promesy w ramach „Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”.
Samorządy fundusze te będą mogły wykorzystać na inicjatywy wynikające z planów inwestycyjnych. Jak stwierdził wojewoda, pieniądze są na odbudowę i wzmocnienie samorządów po pandemii koronawirusa. Można je wykorzystać do 2022 roku.

Burmistrz Lubawy, Maciej Radtke otrzymał promesę w wysokości blisko 2 milionów złotych.
- Ważne jest to, że mogą zostać wydane nie tylko na jednostkową inwestycję, ale także jako własny wkład finansowy Miasta w realizację paru różnych zadań, niezależnie od tego, czy są one już objęte wsparciem z innego źródła, np. Unii Europejskiej czy innego rządowego programu - poinformował Burmistrz Lubawy na swoim facebookowym profilu.

Ponad 1 milion 250 tysięcy złotych trafi z tej samej puli do samorządu gminy wiejskiej Lubawy. Promesę odebrał wójt gminy Tomasz Ewertowski.

Czym jest Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych?
To środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów.

Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i miejsko‑wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.

Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

red. a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Elwira #2946615 | 77.111.*.* 10 lip 2020 14:26

  Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Wyborca #2946266 | 37.248.*.* 9 lip 2020 23:04

  Szanowny rodzicu podziwiam twoje zdolności jasnowidza co do mojej profesji, jestem przedsiębiorca i wiem co piszę, jestem przedsiębiorca i o podatkach troszkę wiem, nie siłę się odgadywać twojej profesji

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Rodzic #2946214 | 109.95.*.* 9 lip 2020 21:00

  Panie Burmistrzu Macieju Radtke mam nadzieję,że pieniądze te nie zostaną wykorzystane na zaległości Miasta a na szkołę Podstawową w której sale lekcyjne dzieci przypominają dawne lata... czy uśmiech na Pana Twarzy przy takiej kwocie od Państwa świadczy ,że przestanie Pan oczerniać Partię PIS ,że doprowadzają do bankructwa takie miasta jak Lubawa...

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Wyborca #2946172 | 31.0.*.* 9 lip 2020 19:56

   Zdziwienie musi budzić udział naszych samorządowców w przedstawieniu ,, kartonowe czeki bez pokrycia,, przykro patrzeć na doświadczonych samorządowców, jak np .wójt . jt. Charmacinski, którzy dają robić z siebie kukiełki. Panowie wezcie przykład z burmistrza Chodzieży,wystawcie też rachunki za niedoszacowane subwencje na zadania zlecone

   odpowiedz na ten komentarz