Kolejny przypadek przemocy domowej ujawnili policjanci z Lubawy

2020-06-24 11:07:16(ost. akt: 2020-06-24 11:09:14)
ilustracja do tesktu

ilustracja do tesktu

Autor zdjęcia: archiwum GO

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Teraz mężczyznę czeka kara 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem, dozór kuratora sądowego, powstrzymywanie się od nadużywania alkoholu oraz zapłata grzywny.
Policjanci z Komisariatu w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 57 - latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna od dłuższego czasu znęca się nad swoją żoną.

W trakcie czynności okazało się, że będąc pod działaniem alkoholu wyzywał kobietę, wyganiał z domu oraz poniżał i bił. Policjanci przeprowadzili postępowanie, podczas którego zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 57 – latkowi.

Teraz mężczyznę czeka kara 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat, dozór kuratora sądowego, powstrzymywanie się od nadużywania alkoholu, zapłata grzywny w wysokości 2000 zł oraz opłata kosztów sądowych.

Kodeks karny za znęcanie się nad osobami najbliższymi przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława / red

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piotr #2938880 | 145.237.*.* 25 cze 2020 06:32

  Gdy cos pisza o Lubawie w GO to zawsze patologia!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Sprawiedliwi #2938696 | 94.254.*.* 24 cze 2020 19:09

   Nie oszukujmy się, w naszym mieście jest sporo patologii. Robią na czarno, bądź na 1/2 etatu max żeby pieniądze wyciągać od państwa, mieszkanie od miasta rzecz jasna. Alimenty od męża ale rzecz jasna z funduszu bo on sam nie płaci, na dodatek mieszka razem z nimi. Chleje ostro minimum raz na pół roku, najlepiej raz w miesiącu. Kręci im się taka maszynka, prawie dziesięć tysięcy w kieszeni - nikt ich za socjale i pracę na czarno ścigać nie może, brak podstawy prawnej nawet jak jest to zgłaszane. Wychowują kolejną patologię i tak się kręci to w kółko, a później że same tragedię dookoła :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)