"Pani córka jest obserwowana przez oszustów"

2020-06-17 15:12:55(ost. akt: 2020-06-17 15:13:48)

Autor zdjęcia: archiwum

Przestępcy nastawieni na łatwy i szybki zysk są bezwzględni, a do osiągnięcia celu wykorzystają każdą metodę. Przedstawiają się np.: jako policjanci czy prokuratorzy prowadzący działania na terenie powiatu. O tym przekonały się kolejne mieszkanki naszego regionu
W powiecie iławskim nieznany sprawca dzwoniąc na numer stacjonarny, należący do mieszkanki powiatu, oświadczył, że jej dowód jest unieważniony. Podczas rozmowy nie sprecyzował żadnych zadań a jedynie wypytywał się z kim mieszka co bardzo zaniepokoiło kobietę. Na koniec tylko dodał, że zostanie jej przysłane awizo, z informacją, jej dowód jest unieważniony

Do kolejnej mieszkanki naszego regionu zadzwonił mężczyzna z informacją, że jej córka jest obserwowana przez oszustów. Sprawca podczas rozmowy telefonicznej dopytywał kobiety czy w domu ma pieniądze w kwocie 10 000 zł.

Policja apeluje o zachowanie szczególnych środków ostrożności, zwłaszcza w przypadku korzystania z usług bankowości internetowej i mobilnej. Pamiętajmy, oszuści są bezwzględni i zrobią wszystko aby osiągnąć swój cel. Wykorzystają do tego zaufanie innych osób do policjantów, czy przedstawicieli innych instytucji. Nie ma dla nich znaczenia wiek, sytuacja rodzinna, poziom życia i stan zdrowia osób, które atakują. W swojej chciwości nie cofną się przed „wyczyszczeniem kont” swoich ofiar do zera.

Dlatego zwracajmy uwagę na to, jakie dane i komu udostępniamy. Często podpisując zgody handlowe czy akceptując regulaminy, niepotrzebnie wyrażamy zgodę na udostępniane naszych danych innym podmiotom i instytucjom. Dane osobowe, to bardzo cenny „towar”, szczególnie dla oszustów, którzy chętnie skorzystają z okazji pozyskania naszych danych i skorzystania z nich w celu np. zaciągnięcia pożyczki czy kredytu. Starajmy się nie udostępniać zbyt pochopnie swoich danych poprzez formularze internetowe oraz telefonicznie. Weryfikujmy to, czy osoby które się z nami kontaktują, są rzeczywiście przedstawicielami instytucji, o których mówią.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (15 czerwca) wydaniu m.in.

Pieszy będzie pod ochroną
Od 1 lipca zmieni się część przepisów drogowych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo to samo czeka taryfikator mandatów. Mają do niego trafić dwa zupełnie nowe wykroczenia.

Zdjęcie ilustracyjne (jez. Jeziorak podczas regat żeglarskich, widok w kierunku Iławy)Turystyka? Tak. Pytanie tylko jaka
Miniony, długi weekend, pokazał, że sezon jeszcze nie jest stracony, bo takich tłumów nad jeziorami dawno u nas nie było. Problem tylko w tym, żeby turyści chcieli przyjeżdżać na Warmię i Mazury przez cały rok, a nie tylko w sezonie.

Trawnik Dworcowa 71Kosić trzeba z głową
Chce zatrzymać kosiarki i uratować bujne trawniki w miastach. Olsztynianka Bogusława Budna zainicjowała akcję Ogólnopolskie Wstrzymanie Kosiarek. Do inicjatywy dołączają inne miasta — m.in. Poznań, Toruń i Łódź.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ira #2935934 | 188.147.*.* 20 cze 2020 08:01

  Gdzie oni biorą te pożyczki? Ja chcąc wziąć kredyt musiałem dostarczyć stos papierów, rachunków, zaświadczeń, nie tylko moich ale i męża. A im dowód wystarczy.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Do Emeryt ; #2935360 | 93.231.*.* 18 cze 2020 23:21

   Seniorzy juz nie powinne pisac zadnych komentarzy , bo sami nie wiedza co piszsa , widocznie ich jeszcze takie spotkanie z takimi opryszkami nie spotkalo ?

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Emeryt #2934828 | 83.9.*.* 17 cze 2020 18:26

   Co to za wstrętne reklamy tego gościa zwanego prezydentem. Jest nam coraz gorzej. A najgorszy jest wstyd

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz