Gazem pieprzowym w kolegę! 35-latek z Lubawy zatrzymany

2020-06-16 11:57:00(ost. akt: 2020-06-16 12:25:24)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: KPP

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 35 – latka. Mężczyzna psiknął gazem pieprzowym pokrzywdzonemu w twarz a następnie ukradł mu znaczną sumę pieniędzy i telefon. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.
Policjanci zostali poinformowani o rozboju. W trakcie czynności ustalili, że pokrzywdzony spotkał się ze swoimi znajomymi. Kiedy podczas imprezy zabrakło alkoholu wszyscy razem poszli na zakupy.

W pewnym momencie sprawca wyciągnął z kieszeni gaz pieprzowy i psiknął w oczy pokrzywdzonemu, a gdy ten upadł, przytrzymał go kolanem i z kieszeni zabrał znaczną ilość gotówki oraz telefon komórkowy. W trakcie czynności policjanci ustali sprawcę rozboju, po czym zatrzymali go.

Okazało się, że przestępstwa dokonał znany im z wcześniejszych interwencji 35-latek. Funkcjonariusze osadzili mężczyznę w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec Lubawy był już karany za rozbój.

W związku z powyższym funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili 35-latkowi zarzut, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za rozbój w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława/red


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (15 czerwca) wydaniu m.in.

Pieszy będzie pod ochroną
Od 1 lipca zmieni się część przepisów drogowych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo to samo czeka taryfikator mandatów. Mają do niego trafić dwa zupełnie nowe wykroczenia.

Zdjęcie ilustracyjne (jez. Jeziorak podczas regat żeglarskich, widok w kierunku Iławy)Turystyka? Tak. Pytanie tylko jaka
Miniony, długi weekend, pokazał, że sezon jeszcze nie jest stracony, bo takich tłumów nad jeziorami dawno u nas nie było. Problem tylko w tym, żeby turyści chcieli przyjeżdżać na Warmię i Mazury przez cały rok, a nie tylko w sezonie.

Trawnik Dworcowa 71Kosić trzeba z głową
Chce zatrzymać kosiarki i uratować bujne trawniki w miastach. Olsztynianka Bogusława Budna zainicjowała akcję Ogólnopolskie Wstrzymanie Kosiarek. Do inicjatywy dołączają inne miasta — m.in. Poznań, Toruń i Łódź.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wah #2934300 | 83.31.*.* 16 cze 2020 20:13

    To jakiś rodowity lubawiak, czy napływowy gangus?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Sebix #2934269 | 176.221.*.* 16 cze 2020 18:06

    Ziomale. A tak na marginesie dla piszącego gołodupca z gazety, co znaczy znaczna suma? 10 czy 20 zł ?

    odpowiedz na ten komentarz