Lubawskie łabędzie są na miejscu i mają się dobrze [VIDEO]

2020-06-12 12:00:00(ost. akt: 2020-06-13 08:28:24)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Czarne łabędzie w lubawskich łazienkach to ulubieńcy dzieci i spacerowiczów. W ostatnim czasie wiele osób pytało: gdzie one się podziały? Sprawdziliśmy, są na miejscu i mają się dobrze.

Przy okazji przypominamy, jak trafiły do Lubawy.
Łabędzie trafiły do Lubawy w 2015 roku z Hodowli Ptaków Ozdobnych "Cygnus" prowadzonej w miejscowości Bargły w powiecie częstochowskim. Podobnie jak całym parkiem, tak i nimi opiekują się pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji. Postawiono na czarne, a nie na klasyczne i częściej spotykane, białe łabędzie z prostego powodu: te drugie są pod ścisłą ochroną gatunkową i na ich zakup trzeba mieć zezwolenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Jeśli jednak same postanowią dołączyć do czarnych kolegów, stosowne zezwolenie nie będzie już wymagane. Koszt zakupu łabędzi do Lubawy wyniósł ok. 1200zł.alCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (12 czerwca) wydaniu m.in.

Pistolet wyłowiony z Łyny
Przypadkowe sprzątanie dna Łyny w Olsztynie ujawniło niecodzienne odkrycie. Stało się to za sprawą pasjonata z magnesem neodymowym ręku, który wykorzystał wolny czas na posprzątanie rzeki.

Nasz trudny rynek pracy
W których powiatach i w jakich branżach nie brakuje ofert pracy, a gdzie najszybciej rośnie bezrobocie? Sprawdziliśmy.


Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.Synu, zniszczyłeś swoje i moje życie
Pani Hanna nie miała szczęścia w życiu. W rodzinnym domu panowała bieda, mąż okazał się alkoholikiem, który nie tylko przepijał wypłatę, ale też bił i wyzywał. Myślała, że syn będzie jej wsparciem. Stało się jednak inaczej. Dziś pani Hanna opiekuje się swoim niepełnosprawnym synem.