"Epidemia ogniskowa" czy wrócą obostrzenia związane z koronawirusem?

2020-06-10 08:05:43(ost. akt: 2020-06-10 08:26:55)

Autor zdjęcia: Krystian Maj / KPRM

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w tej chwili w Polsce, są dwa duże ogniska zakażeń.
Kopalnie na Śląsku i szpital w województwie łódzkim. Czy to oznacza, że obostrzenia były zniesione za szybko?

W rządzie jest rozważany powrót do obostrzeń. Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię – stwierdził Szumowski w RMF FM.

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, podkreślił także, że do zakażeń nie dochodzi "na ulicy". Zachorowań będzie przybywać poprzez ogniska, które co jakiś czas będą się tworzyć. To mogą być miejsca pracy tak jak obecnie kopalnie. Wciąż istnieje duże ryzyko kolejnych ognisk w placówkach medycznych. Tam o rozprzestrzenienie się wirusa jest najłatwiej.

"Rekord zachorowań wynika z czegoś, co robimy w sposób bezprecedensowy w Europie, czyli wymazujemy gigantyczne zakłady pracy, jakimi są kopalnie. Jest to rodzaj badania przesiewowego - on nie wynika z kontaktów, nie wynika z informacji sanepidu, natomiast dzięki temu Śląsk jako region tak naprawdę jest w takim samym sposób wolny, czy tez zajęty przez wirusa, jak inne województwa. W kopalniach jest bardzo dużo wzajemnych zakażeń” - powiedział w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Kampania wyborcza i apel:

Apeluję kolejny raz do wszystkich kandydatów, żeby apelowali do swoich sympatyków, żeby ci zachowywali się rozsądnie, bo to może być groźne dla ich elektoratu. Przecież jeżeli ci sympatycy zachorują, to będą w kwarantannie i będą głosowali w sposób korespondencyjny, a nie daj Bóg poważnie zachorują i w ogóle nie będą mogli głosować - powiedział minister zdrowia.

Tutaj mój gorący apel, żeby nie tylko na spotkaniach wyborczych, ale też na demonstracjach, na różnych innych spotkaniach, ale też w autobusie - maseczki. Jak się da, to również wchodząc do sklepu - starajmy się trzymać dystans – dodał w RMF FM.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (9 czerwca) wydaniu m.in.


Radni ocenią prezydenta Olsztyna
Za dwa tygodnie w Olsztynie Rada Miasta będzie głosowała absolutorium dla prezydenta Piotra Grzymowicza. Radni opozycji z klubu PiS już zapowiedzieli głosowanie za jego odrzuceniem. Nie wykluczają też referendum.

Fatalny weekend zamknął kopalnie
To był najgorszy weekend od początku epidemii. Ponad tysiąc zakażonych w kraju, z czego najwięcej w województwie śląskim. Stąd też rządowa decyzja o zamknięciu kopalni, która budzi wiele kontrowersji.

Mazury czekają na bon
Nie 1000 zł na etacie dla pracownika, a 500 zł i to na każde dziecko — tak ma wyglądać bon turystyczny w nowej formule. Tak wynika z wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy. Za te pieniądze ma być sfinansowany letni wypoczynek.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zxz #2933340 | 31.0.*.* 14 cze 2020 10:45

  Może być groźne dla ich elektoratu. Przecież jeżeli ci sympatycy zachorują, to będą w kwarantannie i będą głosowali w sposób korespondencyjny, a nie daj Bóg poważnie zachorują i w ogóle nie będą mogli głosować. Panie Szumowski te poważnie to w piątek przed II turą ???

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ed #2932890 | 88.156.*.* 12 cze 2020 21:17

  Pamiętacie słowa Szumowskiego "maseczki będziemy nosić do czasu wynalezienia szczepionki na covid bo 80 % społeczeństwa jest nosicielami wirusa bezobjawowymi"Znacie jakąś chorobę która nie daje objawów bo ja nie .I tak na naszych oczach zmienia się rzeczywistość ludzie mają dość kłamstw z mediów rządowych straszących nas pandemią ,której definicja została zmieniona przez WHO w 2009 r .Czy wiecie że Fundacja Rockefelera napisała scenariusz rozwoju pandemii w 2012 r i teraz obecnie wszystko idzie wg scenariusza pandemii 2012 .r. medium=paste&utm_campaign=chrome http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_techn ologia/rzad_wielkiej_brytanii,p199879485 4 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/sc enariusze_przyszlosci,p288564572

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. DO NIZEJ #2932686 | 81.15.*.* 12 cze 2020 09:13

   88156 ? CZY TY JESTEŚ ABY ZDROWY PSYCHICZNIE?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Jak wygra Trzaskoski, to Ministrem Zdrowia #2932618 | 88.156.*.* 11 cze 2020 22:53

   zostanie Ku*wa-Arłukowicz i zarządzi wszystkim 5 razy dziennie Lewatywę to wszyscy wyzdrowieją a Kidawa-Polexit z Płońska kupi każdemu po Inspiratorze i teście ciązowym

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Pioter #2932186 | 88.156.*.* 10 cze 2020 15:05

    jak walczyć z epidemią złodziejstwa w rządzie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (8)