Skatepark w Lubawie powstanie. Lubawski Budżet Obywatelski nie jest zagrożony

2020-06-06 12:00:00(ost. akt: 2020-06-07 13:52:45)

Autor zdjęcia: arch

Na ostatniej sesji Rady Miasta Lubawa, jednym z tematów omawiana była sytuacja dotycząca realizacji Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego. Rada Miasta uchyliła uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących LBO.
Lubawski skatepark to projekt który wygrał w głosowaniu mieszkańców. Inwestycja ta oddana miała być do użytku jesienią tego roku. Tak się jednak nie stanie. Nie oznacza to, że skateparku w ogóle nie będzie. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, samorząd miejski zdecydował o przesunięciu w czasie środków na tą inwestycję. Jak podkreśla burmistrz Lubawy, Maciej Radtke, lubawski samorząd wprowadził systemowy pakiet pomocowy dla lokalnego biznesu, zwalniając firmy z podatku od nieruchomości za II kwartał lub przedłużając terminy płatności tego podatku do końca września tego roku. Określona więc pula środków z tego tytułu do budżetu miasta nie wpłynie wcale lub wpłynie po paru miesiącach. W tym czasie miasto musi normalnie funkcjonować, zapewniając przynajmniej podstawowe potrzeby na poziomie minimum. Pozostawienie skateparku w budżecie, jak również i wielu innych wydatków, które zostały wykreślone z planu finansowego miasta, znacznie zmniejszyłoby zakres finansowej pomocy dla przedsiębiorców, którzy zapewniają mieszkańcom byt.
Kwestia priorytetów ma tutaj kluczowe znaczenie. Skatepark będzie kolejnym miejscem rekreacji, który w obliczu załamania gospodarki, także lokalnej, musi poczekać.
- W pierwszej kolejności dbałość o miejsca pracy. To priorytet.- podkreśla Maciej Radtke i dodaje - Całokształt spraw inwestycyjnych z budową skateparku nieprzerwanie trwa. W tym roku wykonana została dokumentacja techniczna przedsięwzięcia, złożony został również wniosek do Starostwa Powiatowego w Iławie o pozwolenie na budowę. Projekt został rozszerzony o montaż oświetlenia, monitoringu wizyjnego oraz zagospodarowanie przyległego terenu. Jego realizacja razem z kosztami projektu oraz nadzoru inwestorskiego oszacowana została na kwotę 270 tysięcy złotych. Zadanie to nadal pozostaje zapisane w budżecie miasta. al


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (5 czerwca) wydaniu m.in.


Za te pieniądze trudno jest przeżyć
Coraz częściej słychać głosy, że za te pieniądze nie da się żyć. Pieniądze, które są wypłacane rodzicom jako zasiłek opiekuńczy przez zakład Usług Społecznych na dzieci do lat 8.

Marta Chełchowska Maturzyści czasów pandemii
Marta Chełchowska i Olaf Serafin. Są młodzi, ambitni i mają za sobą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Oboje skończyli XII LO w Olsztynie, a w poniedziałek napiszą egzamin maturalny. O swoich sukcesach i planach na przyszłość rozmawiają z Darią Bruszewską-Przytułą.

Marek Behan, kierownik sekcji ds. szczepień ochronnych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w OlsztyniePrzeciwnicy niech zamilkną
— Ludzie czasem potępiają szczepionki, choć kompletnie nie wiedzą, o czym mówią. Dopiero, gdy ofiarami pandemii staną się znajomi i członkowie rodzin — przychodzi otrzeźwienie — mówi Marek Behan, epidemiolog, kierownik sekcji szczepień ochronnych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #2930791 | 109.95.*.* 8 cze 2020 11:14

    Droge z Lubawy do Mortegowni zrobcie panstwo radni, tragedia tam Jest!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)