[WIDEO-SONDA] Śmieciowa sprawa

2020-06-07 20:24:00(ost. akt: 2020-06-07 20:27:32)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Na ulicach Lubawy sprawdzaliśmy, co mieszkańcy myślą o segregowaniu śmieci.
Kazimierz: – Segreguję śmieci od lat, bo po co mam płacić niepotrzebnie. Do tej pory miałem dwa pojemniki: do popiołu, do zmieszanych śmieci, a worki do papieru oraz do szkła i do metalu. Aha, i do plastiku osobno. A teraz słyszę o podwyżkach.

Edyta: – Segregujemy już z mężem jakieś 15 lat. Osobno wyrzucam plastik, szkło, papiery. Piec mamy przystosowany. Te zmiany, które wchodzą, mnie nie przeszkadzają, jestem już do tego przyzwyczajona. Ceny wywozu rosną, nawet segregowanych.

Teresa: – Znów podwyżki? Niektórzy nie segregują, prawda? I palą. Ale co napalisz tymi śmieciami? Żeby w domu śmierdziało? Co to za ciepło powstanie od plastikowej butelki? Śmietniki są po to, żeby z nich korzystać. Butelki osobno, szkło osobno.

ZOBACZ NAGRANIE WIDEO:Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (5 czerwca) wydaniu m.in.


Za te pieniądze trudno jest przeżyć
Coraz częściej słychać głosy, że za te pieniądze nie da się żyć. Pieniądze, które są wypłacane rodzicom jako zasiłek opiekuńczy przez zakład Usług Społecznych na dzieci do lat 8.

Marta Chełchowska Maturzyści czasów pandemii
Marta Chełchowska i Olaf Serafin. Są młodzi, ambitni i mają za sobą udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Oboje skończyli XII LO w Olsztynie, a w poniedziałek napiszą egzamin maturalny. O swoich sukcesach i planach na przyszłość rozmawiają z Darią Bruszewską-Przytułą.

Marek Behan, kierownik sekcji ds. szczepień ochronnych w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w OlsztyniePrzeciwnicy niech zamilkną
— Ludzie czasem potępiają szczepionki, choć kompletnie nie wiedzą, o czym mówią. Dopiero, gdy ofiarami pandemii staną się znajomi i członkowie rodzin — przychodzi otrzeźwienie — mówi Marek Behan, epidemiolog, kierownik sekcji szczepień ochronnych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sąsiad #2930656 | 185.135.*.* 8 cze 2020 00:38

  Pan Kazimierz mieszka w bloku mówi o popiole . W blokach nie ma pieców węglowych.Śmieci drożeją ,bo funduszy nie ma dla zarządzających spółką. Prezes spółdzielni mieszkaniowej ZGODA w Lubawie pan Rolka podnosił rękę na zebraniu Związku Gmin Działdowszczyzna.Może pani redaktor zapyta radnego Rolkę dlaczego taka podwyżka i jak głosował? za,czy przeciw członkom spółdzielni i mieszkańcom miasta?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. maska #2930589 | 109.95.*.* 7 cze 2020 21:03

   Maseczki pod brodowe. ....przecież można zdjąć

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. akysz #2930584 | 109.196.*.* 7 cze 2020 20:41

   Nosferatu z wąsem :D

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz