Właściciel udusił obrożą swojego psa

2020-06-02 13:18:55(ost. akt: 2020-06-03 13:08:40)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: unsplash

GMINA GRODZICZNO || 24 maja 2020 ok. godziny 11:30, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście, otrzymali zgłoszenie od mieszkańca gminy Grodziczno, który był świadkiem znęcania się nad psem.
Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Zastali 55-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Grodziczno i psa, który już nie żył.

- Mężczyzna udusił psa za pomocą obroży - informuje Bartłomiej Smarz z KPP Nowe Miasto - Był pod wpływem alkoholu i został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Elblągu:

W Prokuraturze Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zawisło postępowanie w sprawie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem w miejscowości Montowo gm. Grodziczno.

Jak wynika z ustaleń sprawca znęcał się nad swoim psem w mieszkaniu, stojąc przy otwartym oknie, w ręku na obroży trzymał psa, który się dusił. Następnie mężczyzna wyrzucił psa przez okno. Sprawca wyskoczył przez okno i zabrał jeszcze żyjące zwierzę, złapał za obrożę i zaczął nią wymachiwać wraz z psem. Pomimo interwencji sąsiadki, świadka zdarzenia, i nie reagując na jej słowa, że ma puścić psa, sprawca udał się do budynku gospodarczego, gdzie ujawniono martwe zwierzę leżące na składzie drewna.

Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji KPP w Nowym Mieście Lubawskim i w dniu dzisiejszym, po jego wytrzeźwieniu wykonywane będą z nim czynności procesowe związane z przedstawieniem zarzutu.

Po wykonaniu tych czynności podjęte zostaną decyzje w przedmiocie stosowania środka zapobiegawczego.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (2 czerwca) wydaniu m.in.


Najpierw maseczka, potem choroba
Czy maseczki są bezpieczne? Pani Anna przekonała się na własnej skórze, że mogą wyrządzić dużo złego. Od kilku tygodni walczy z grzybicą jamy ustnej. I przestrzega, że jesienią nie będziemy chorować na koronawirusa, ale właśnie na grzybicę.

Napad na kantor Był naczelnikiem, napadł na kantor?
Długo nie udawało się złapać złodziei, którzy we wrześniu 2019 r. okradli kantor w Olsztynie.Teraz wiadomo, skąd bandyci wiedzieli, jak zwodzić śledczych. W szajce byli: były naczelnik policji, jego brat i dawny kolega z pracy. Wpadli w piątek.

Ogródki StarówkaLetnie ogródki po pandemii
Samorządy starają się pomagać przedsiębiorcom, którzy odmrażają działalność. Od 18 maja pracują lokale gastronomiczne. Emocje budzą stawki za ogródki przy nich. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Olsztynie, Elblągu i Ełku.
Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Xxx #2934164 | 80.6.*.* 16 cze 2020 13:26

  Oby w wiezieniu sie nim zajeli.z du..y sito zrobic

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Gra #2930976 | 94.254.*.* 8 cze 2020 15:59

  Okropieństwo. 5 lat odsiadki i nakaz wpłacenia jakiejś kwoty na schronisko. Psu to co prawda życia nie wróci, ale może pomóc innym bezdomniakom.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. ola #2930801 | 5.184.*.* 8 cze 2020 11:21

  Jeden komentarz. Jest okrutny ktos pisze zabić. Bydlaka czy jesteś lepsza od tego okrutnego człowieka który. Zabil swojego psa to straszne może zabił swojego ostatniego. Przyjaciela

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Tragedia #2929853 | 37.47.*.* 5 cze 2020 18:16

  To nie człowiek, tylko jakiś psychol

  odpowiedz na ten komentarz

 5. maggie #2929688 | 178.213.*.* 5 cze 2020 12:56

  Sznurek na szyję i za okno. Co za idiota. Ciekawe, który taki "mą dry" był w tym Grodzicznie? Pies to istota żyjąca, czująca!!!!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (25)