Wideo-życzenia od nauczycieli

2020-06-01 10:42:32(ost. akt: 2020-06-01 14:24:48)

Autor zdjęcia: SP Lubawa

Nauczyciele ze szkoły podstawowej przygotowali specjalne życzenia dla uczniów. Jako że nie mogły one zostać złożone tradycyjnie - pojawiły się na stronie szkoły i przybrały formę nagrania.
W Dniu Dziecka dzieci wprawdzie przyjmują życzenia, ale składane inaczej niż zwykle. W Szkole Podstawowej w Lubawie zazwyczaj składane się je osobiście, przy okazji uroczystości: apeli, Dniu Sportu itp. Tym razem pandemia i nauka zdalna spowodowały, że "na żywo" życzeń nie było. Za to były na wideo. Pracownicy szkoły odpowiednio wcześniej nagrali filmy, które złożyły się na wspólne nagranie.

Niektórzy nauczyciele zaśpiewali, inni powiedzieli kilka słów. Stanisław Grzywacz, nauczyciel muzyki i informatyki, sam stworzył treść "Korona-rapu", który wykonał przed kamerą. W filmie pojawiły się prezentacje i zdjęcia sprzed pandemii. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie, Mirosław Kowalczyk, mówi, że chodziło o pokazanie uczniom, iż są ważni. - Nie mogło zabraknąć życzeń ze strony szkoły. Byłoby to dziwne. Dlatego wymyśliliśmy sobie, że będziemy składali życzenia w takiej właśnie formie.
Nagranie można zobaczyć także na profilu szkoły na FB.

eka
lubawa@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (1 czerwca) wydaniu m.in.


gietrzwałd jubileuszNa wakacje na świętą Warmię
Pandemia sprawiła, że większość z nas wakacje spędzi w kraju. Samorządowcy chcą przyciągnąć turystów na Warmię. — Chcemy zaoferować nowy produkt – Szlak Świętej Warmii – mówi Andrzej Abako, starosta powiatu olsztyńskiego.

Powstanie państwowa sieciówka?
To całkiem realny scenariusz. Zapowiedział to Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. I nie chodzi o lokalną sieć, a o coś dużo większego. Ekonomiści i przedstawiciele branży patrzą na ten pomysł z dużą dozą sceptycyzmu.

Moje najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa
Dlaczego warto pielęgnować wspomnienia? Proste. Bo są jedynym, co kiedyś nam pozostanie. Wspomnienia mają niesamowitą moc przywoływania dobrych emocji. Czemu tak rzadko z tego korzystamy? W pośpiechu dnia codziennego zapominamy o tych chwilach. Udało nam się jednak zachęcić kilka osób do wspomnień z najpiękniejszego okresu ich życia - dzieciństwa.