Na plac zabaw w nowych realiach: albo maseczka, albo dystans

2020-05-29 18:45:18(ost. akt: 2020-05-29 21:23:16)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Od 30 maja 2020 przestaje obowiązywać zakaz korzystania z placów zabaw i siłowni zewnętrznych.
Cieszą się zapewne najmłodsi, którzy spragnieni zabawy chętnie ruszą na place zabaw. Jednak rodzice będą mieli spory kłopot. Według wytycznych, na placu zabaw nie trzeba nosić maseczki tj. zasłaniać ust i nosa pod warunkiem zachowania dystansu od innych osób.

Powstaje pytanie: jak upilnować, aby dzieci nie bawiły się ze sobą?
- Otwieramy place zabaw, ale liczymy na zdrowy rozsądek rodziców i że nie będzie kumulacji użytkowników - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Wychodzi na to, że najlepiej samemu ocenić czy na placu zabaw nie ma tłumu. Jednak możliwe, że to za mało, bo dzieci w naturalny sposób będą chciały się razem pobawić. W tej sytuacji powinny mieć zasłonięte usta i nos. Nie dotyczy to dzieci poniżej 4 roku życia.

Nie ma jeszcze wytycznych co do dezynfekcji urządzeń do zabawy, dlatego rodzice proszeni są o dezynfekowanie dzieciom rączek przed korzystaniem np. z huśtawki.Między Ślaskiem i skansenem.
Budować czy nie budować?
Ciąć czy nie ciąć?
Bruk jest lepszy od asfaltu?

ZAPOMNIJCIE O MAZURACH. PRZYSZEDŁ CZAS NA WARMIĘ


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #2927406 | 109.95.*.* 30 maj 2020 08:52

    Patrząc na to co ludzie robią. ...wirus do miasta wróci, bo ludzie przestali się bać, więc nie będą uważać. Dziwi mnie fakt, że rodzice nie chcą wysłać dzieci do szkoły bo wirus. ...ale już na dwór tak! !!chodzą całymi grupami, dzieci i młodzież oczywiście bez maseczek obok siebie. Wiec jak rozpoczną się wakacje, ludzie będą wyjeżdżać, inny do nas przyjeżdżać to szybko chorych przybędzie.

    odpowiedz na ten komentarz