Bez limitu wiernych w kościołach

2020-05-27 15:06:12(ost. akt: 2020-05-27 15:11:10)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

To był trudny czas dla wiernych. Zamknięte kościoły, potem spore ograniczenia.
Już wiadomo, że w najbliższą niedzielę, 30 maja nie będą obowiązywały limity wiernych podczas mszy i nabożeństw w kościołach.

Zniesienie obostrzeń obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.


Biorąc pod uwagę, że od 6 czerwca, możliwe będzie zorganizowanie uroczystości rodzinnych do 150 osób, spokojnie mogłyby odbyć się Pierwsze Komunie Święte i śluby.

Uwaga! Weselnicy nie muszą nosić maseczek.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (27 maja) wydaniu m.in.


Zdalne nauczanie wyrzuciło uczniów
Praktycznie w każdej szkole w Polsce są uczniowie, którzy zniknęli z systemu edukacji. Jak to możliwe? Od początku zdalnej edukacji nie pojawiają się na zajęciach, nie odsyłają zadań. Część z nich po prostu... nie ma jak.

Turcy chcą więcej pieniędzy za tramwaje
Olsztyn wciąż czeka na dostawę dwunastu tramwajów z Turcji. Durmazlar wysłał jednak do miasta wniosek o przeliczenie kontraktu po obecnym kursie euro. Miasto przygotowuje odpowiedź i niewykluczone, że może się zgodzić na nowe warunki.

Myśliwi pomagają szpitalowi w Ostródzie
Sprzęt o wartości ponad130 tys. złotych trafił do jednoimiennego szpitala zakaźnego. Pieniądze na jego zakup zebrali myśliwi z kół łowieckich Warmii i Mazur.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Azazel #2926215 | 31.0.*.* 27 maj 2020 16:36

    No tak przecież trzeba odrobić komunie śluby pogrzeby oj czarna mafia będzie dymać durne owieczki i nawet papierz nie pomoże , ale jak się ciemnota daje dymać to ich sprawa o de mnie nic nieroby nie dostaną !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz