Lubawa: Kolega spał więc 19-latek postanowił go okraść

2020-05-25 11:26:26(ost. akt: 2020-05-25 11:30:16)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19 –latkowi. Mężczyzna ukradł znajomemu telefon komórkowy oraz pieniądze kiedy ten spał. Teraz mieszkaniec Lubawy ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sadem.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się że u pokrzywdzonego od dłuższego czasu przebywa jego bezdomny znajomy.

Jak ustalili policjanci mężczyzna wykorzystał sen kolegi i ukradł mu pieniądze oraz telefon komórkowy po czym opuścił mieszkanie. Na szczęście daleko dzięki czujności sąsiadów telefon został odzyskany a 19 – latek zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze mieszkańcowi Lubawy przedstawili zarzut.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Iława


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (25 maja) wydaniu m.in.


zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuNajmłodsi wracają dziś do szkół
Od dziś częściowo zostały odblokowane zajęcia w szkołach. Sposób ich prowadzenia zależy jednak od dyrektorów, więc każda placówka może organizować zajęcia trochę inaczej. Brak szczegółów nie pomaga w ich organizacji.

Majówka nad jeziorem Ukiel Olsztyn szykuje się do sezonu
W środę odbędzie się sesja Rady Miasta, którą zdominuje przygotowanie Olsztyna do sezonu letniego. Na tapecie są OSiR, instytucje kultury czy oświata. Ale i tak wszystko to jedna wielka niewiadoma, bo epidemia może pozmieniać plany.

Sondaż: chcemy handlu w niedzielę
Czy sklepy znowu będą otwarte w niedziele, a przynajmniej do końca roku? Chce tego co drugi z nas. To niewykluczone, bo pandemia zmieniła wszystko, także handel i nasze spojrzenie na pracę i zakupy w siódmym dniu tygodnia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cała lubawa.wm #2925268 | 83.31.*.* 25 maj 2020 16:44

    Strona cały czas niestabilna, zasyfiona reklamami, a tego artykułu już całkiem przeczytać nie można, bo ginie po włączeniu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz