Lubawski pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

2020-05-24 12:00:00(ost. akt: 2020-05-25 08:57:05)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W czasie pandemii, przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc samorządów. Pakiet pomocowy stał się faktem, podjęte zostały stosowne uchwały.
Jak informuje Urząd Miasta Lubawy, obowiązuje uchwała Rady Miasta, na mocy której odroczone zostały terminy zapłaty podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii utracili płynność finansową lub ich sytuacja uległa pogorszeniu.
Dotyczy to średnich przedsiębiorców, zatrudniających do 249 pracowników. Terminy płatności za miesiące kwiecień, maj i czerwiec zostały odroczone do dnia 30 września. Aby skorzystać z tej formy pomocy, należy złożyć wniosek do 30 czerwca. Dokumenty dostępne są w Urzędzie Miasta oraz w serwisie internetowym, w specjalnej zakładce http://lubawa.pl/pakiet-pomocowy-dla-przedsiebiorcow/
Samorząd Lubawy przygotował także pomoc dla małych i mikroprzedsiębiorców. Dotyczy to firm, które zatrudniają do 9 pracowników ( mikroprzedsiębiorcy) oraz do 49 pracowników (małe przedsiębiorstwa). Podmioty te, na mocy uchwały, zostaną zwolnione z podatku od nieruchomości za kwiecień, maj i czerwiec 2020, jeśli ich obroty spadły o 10% u mikroprzedsiębiorców i 20% w małych firmach, w kwietniu 2020 roku w stosunku do stycznia 2020 roku, lub w dwóch następujących po sobie miesiącach ( w okresie od marca do czerwca 2020) do dwóch analogicznych miesięcy 2019 roku.
Aby skorzystać z tej formy wsparcia, należy złożyć wniosek do 31 lipca 2020 roku. Dokumenty dostępne są w Urzędzie Miasta oraz w serwisie internetowym, w specjalnej zakładce http://lubawa.pl/pakiet-pomocowy-dla-przedsiebiorcow/ al


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (25 maja) wydaniu m.in.


zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuNajmłodsi wracają dziś do szkół
Od dziś częściowo zostały odblokowane zajęcia w szkołach. Sposób ich prowadzenia zależy jednak od dyrektorów, więc każda placówka może organizować zajęcia trochę inaczej. Brak szczegółów nie pomaga w ich organizacji.

Majówka nad jeziorem Ukiel Olsztyn szykuje się do sezonu
W środę odbędzie się sesja Rady Miasta, którą zdominuje przygotowanie Olsztyna do sezonu letniego. Na tapecie są OSiR, instytucje kultury czy oświata. Ale i tak wszystko to jedna wielka niewiadoma, bo epidemia może pozmieniać plany.

Sondaż: chcemy handlu w niedzielę
Czy sklepy znowu będą otwarte w niedziele, a przynajmniej do końca roku? Chce tego co drugi z nas. To niewykluczone, bo pandemia zmieniła wszystko, także handel i nasze spojrzenie na pracę i zakupy w siódmym dniu tygodnia.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maniek #2926333 | 5.173.*.* 27 maj 2020 22:15

    I cóż z tego jeśli na najbliższej sesji Rady Miasta Lubawa Panowie i Panie z Komitetu naszego Burmistrza z pewnością zagłosuje nad wycofaniem się z budżetu obywatelskiego. Dzięki temu młodzież nie będzie trenowała na skate parku a będzie zjeżdżała po skarpie na dawnej strzelnicy. Oczywiście Wysoka Rada umotywuwuje to że trza przedsiębiorcom pomoc a budżet miasta przez to się zawali.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz