Zamek Biskupów Chełmińskich w nowej odsłonie już coraz bliżej

2020-05-23 12:00:00(ost. akt: 2020-05-24 19:22:04)

Autor zdjęcia: arch

Budowa Centrum Aktywności Społecznej na Zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie zbliża się do finału. Planowane wielkie otwarcie ma się odbyć we wrześniu.
Budowa Centrum Aktywności Społecznej, które powstaje na ruinach Zamku Biskupów Chełmińskich, to jedna z największych inwestycji realizowanych w Lubawie. Prace rozpoczęły się jesienią 2018 roku i są już na końcowym etapie. Ruiny zamku, które przed rozpoczęciem prac budowlanych zostały zbadane i zabezpieczone przez archeologów zyskują zupełnie nowe oblicze. Nowoczesne konstrukcje "wrysowane" w pozostałości po średniowiecznej zabudowie eksponują stare mury i odsłaniają ich nieznane dotychczas oblicze.

W wielu zakamarkach zostaną zainstalowane szklane ściany i podłogi, aby odkryć przed zwiedzającymi jak najwięcej elementów historycznej architektury. Całość ma zostać wykończona szklanymi fasadami, które dodadzą temu miejscu nowoczesnego charakteru.

Jak informuje burmistrz miasta - Odmieniany przez wszystkie przypadki koronawirus sprawił, że planowany termin zakończenia prac budowlanych na wniosek wykonawcy zostaje przesunięty na koniec lipca. Niezagrożony, póki co, zostaje termin otwarcia Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej zaplanowany na wrzesień tego roku.

Wartość inwestycji, to ponad 21 milionów złotych. Ponad 13 milionów to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. al

Jak aktualnie wygląda na placu budowy?

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

fot. Maciej Radtke FBCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (23-24 maja) wydaniu m.in.


Staram się żyć po swojemu
Ewelina Jay ze Szczytna to kobieta, która ma wiele pasji. Spełnia swoje marzenia i realizuje wyznaczone cele. Wie, że nie zawsze jest łatwo ale nigdy się nie poddaje. — Życie z pasją staje się pełniejsze i szczęśliwsze, a więc ja wciąż poszukuję działań, które dadzą mi energię — mówi.

Maciej Musiałowski gra Tomka w filmie „Sala samobójców. Hejter”
Jestem człowiekiem, którego nie ominął hejt
– Byliśmy przerażeni widząc, jak nasz film wyprzedził prawdziwą tragedię – mówi Maciej Stuhr, odtwórca roli polityka Pawła Rudnickiego w filmie „Sala samobójców. Hejter”. Z aktorem rozmawia Joanna Sławińska.

Barbara KułdoBędę to robiła, dopóki starczy sił!
Jak to jest ratować bezdomne zwierzęta w czasie pandemii? Interweniować, kiedy dzieje się im krzywda w domach? Wie to doskonale Barbara Kułdo, inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i wielka miłośniczka braci mniejszych, walcząca o ich dobro od 17 lat. — Oczywiście, że interweniować! Pandemia mnie nie odstrasza — odpowiada.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Arek #2926334 | 5.173.*.* 27 maj 2020 22:22

  Pies to drapał jak to wygląda. Cały kredyt pod inwestycje trzeba będzie spłacić oczywiście z naszych kieszeni , oraz utrzymać inwestycje bez pobierania opłat przez najbliższe 5 lat. Do tego powstaną nowe etaty kolega, kolegi i znajomych tego kolegi. Parę sprzątaczek też musi być co by odpowiedni elektorat był.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Nie potrzeba #2925212 | 109.95.*.* 25 maj 2020 12:48

  Za duży wydatek i w ogóle niepotrzebnie. Na fundamentach zamku taka bryła. ...co to ma być, ?i jeszcze za grubą kasę .Nie wygląda to dobrze ani ładnie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Marek P. #2925139 | 83.31.*.* 25 maj 2020 09:07

   A kiedy wybory dyrektorów kierowników . Ktoś tym misi rządzić , bo nie burmistrz ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz