Słodka zdobycz i gorzkie zakończenie - kradzież z włamaniem

2020-02-13 10:20:00(ost. akt: 2020-02-13 10:21:22)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Na sygnale|| Kilka kilogramów cukru, zastawa stołowa ze stali, artykuły spożywcze i chemiczne – z takim łupem z jednego z domów na terenie Rybna wyszli włamywacze.
W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 lutego) w godz. 18:00 - 8:00 w miejscowości Rybno doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z domów. O powyższym zdarzeniu rybieńską policję poinformował mieszkaniec, który zauważył uszkodzoną bramę wjazdową na posesję.

Po wejściu do domu, okazało się, że z wnętrza zniknęła zastawa kuchenna ze stali nierdzewnej, 7 kilogramów cukru, inne produkty spożywcze, chemiczne i akcesoria kuchenne o łącznej wartości blisko 1100 złotych.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze Posterunku Policji w Rybnie ustalili, a następnie zatrzymali podejrzanych o to włamanie. To 27-letni mieszkaniec Ostródy oraz 37-letni mieszkaniec Rybna.

Policjanci odzyskali również skradzione rzeczy, które jeden ze sprawców schował pod łóżkiem w swoim mieszkaniu. Obu podejrzanych zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. W środę (12 lutego) mężczyźni usłyszeli zarzuty przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Do stawianych zarzutów się przyznali.
Z uwagi na popełnienie przestępstwa przez 27-letniego mieszkańca Ostródy w warunkach tzw. recydywy (w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne) grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP Działdowo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kateri #2874633 | 83.31.*.* 24 lut 2020 10:23

    I co ja teraz biedna zrobię . Chłop w kozie dzieci głodne. Toć on to z biedy i głodu zrobił żeby w tłusty czwartek pociechy miały słodko . Pomocy !

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)