Stabilna pozycja naszego Uniwersytetu

2019-06-18 07:27:52(ost. akt: 2019-06-18 07:30:45)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Dziewiąte miejsce wśród uniwersytetów i 31. wśród wszystkich uczelni. Taka jest pozycja UWM w rankingu szkół wyższych „Perspektyw”.
Fundacja edukacyjna „Perspektywy” opublikowała swój doroczny raport polskich szkół wyższych. Ranking obejmuje w sumie 80 uczelni. UWM znalazł się w nim ponownie na 9. pozycji wśród polskich uniwersytetów (na 22). Tuż przed nami jest Uniwersytet Gdański, a zaraz za nami - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Pierwsze miejsca w tym rankingu zdobył ponownie Uniwersytet Warszawski.

UWM został sklasyfikowany na 31. pozycji wśród wszystkich szkół wyższych wspólnie (na 80 uczelni klasyfikowanych).

Bardzo dobrze w rankingu „Perspektyw” wypadają poszczególne kierunki kształcenia. W pierwszej „10” w Polsce znalazło się aż 10 kierunków UWM. Drugie i trzecie miejsca zajęły: zootechnika, weterynaria oraz geodezja i kartografia.
W rankingu znalazło się 31 kierunków prowadzonych na UWM. Spośród nich 7 kierunków poprawiło swoja pozycję, w tym najbardziej biotechnologia – o 4 miejsca i filologie obce – o 3 miejsca.

— Ranking po raz kolejny potwierdza, że UWM to uczelnia stabilna o ugruntowanej i mocnej pozycji w wielu obszarach nauki, mająca wiele mocnych kierunków kształcenia — podkreśla rektor UWM, prof. Ryszard Górecki. — Gratuluję tym wszystkim kierunkom, które znalazły się w pierwszej „10” kierunków kształcenia w Polsce i tym wszystkim, które poprawiły swoją pozycję. Mam świadomość, że awans w rankingu odbył się kosztem wytężonej pracy. Dziękuję wszystkim za ten wysiłek. Władze uczelni szczególnie cieszy dobra ocena pozycji rynkowej absolwentów. — To dowód na to, że nasze starania polegające na uruchomianiu kształcenia dualnego, Akademii Biznesu, stałym dostosowywaniu naszej oferty kształcenia do potrzeb gospodarki regionu okazały się trafne i przynoszą już efekty. Żałuję tylko, że fundacja „Perspektywy”, która opracowuje te rankingi od 20 lat nie bierze w nich pod uwagę warunków kształcenia studentów — podsumowuje prof. Ryszard Górecki.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci