Wiosenne święto poezji, czyli Wieczór Poetycki „Namuzowywanie”

2019-03-27 12:00:00(ost. akt: 2019-03-27 14:04:03)

Autor zdjęcia: Bartek Banasiewicz

Wraz z długo oczekiwaną wiosną, nadszedł równie długo oczekiwany Wieczór Poetycki „Namuzowywanie”, na którym zaprezentowane zostały wiersze laureatów.
To już VIII Międzynarodowa edycja konkursu trwającego od listopada, który każdego roku wieńczy liryczno-muzyczny wieczór poetycki. W tym roku nowością była kategoria – wiersz inspirowany literaturą. Kulminacyjną częścią imprezy, organizowanej przez nasze liceum przy współpracy Starostwa Powiatowego w Węgorzewie jest wybór nagrody publiczności oraz ogłoszenie wyników konkursu. W tym roku ulubieńcem publiczności okazał się liryk „Podaj mi rękę” autorstwa Macieja Andrulonisa.

— Podstawowym odbiorcą konkursu jest młodzież z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalna i ponadgimnzajalna, jednak od kilku lat biorą w nim udział także dorośli, startując w kategorii Open. Główne cele, jakie stawiamy sobie organizując „Namuzowywanie”, to wspieranie i rozwijanie uzdolnień młodzieży, popularyzowanie poezji, promowanie utalentowanych uczniów oraz rozwijanie przyjaźni i współpracy między młodzieżą polską a polonijną i rosyjską — mówi Anna Barczak, organizatorka konkursu. — W tym roku było 46 uczestników z Polski, zaprzyjaźnionych szkół z Litwy i Obwodu Kaliningradzkiego, co świadczy o utrzymującej się popularności konkursu.  

W wyjątkowo romantycznej scenerii, przygotowanej przez Dorotę Nowosad, Dorotę Kamińską i Agatę Kardasz wiersze laureatów konkursu poetyckiego, odczytali działający pod kierunkiem Anny Barczak członkowie grupy teatralno-kabaretowej BiS. Szczególny nastrój widzowie zawdzięczają również oprawie muzycznej, którą przygotowali Nina i  Wiktor Woynarowscy, Marta Sikorska i Julia Świrska, Weronika Artymowicz oraz Karolina Dziokan.
(Hanna Domasławska-Pomian)Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. miejscowy #2705253 | 77.242.*.* 28 mar 2019 06:26

    Szkoda, że tak słabo nagłośniona na mieście, nie każdy ma fejsa a nawet komputer. A wiem od nielicznych tam obecnych, ze było piękne widowisko.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Maciej Andrulonis #2705190 | 83.9.*.* 27 mar 2019 21:39

    O ile mnie pamięć nie myli nie była to Weronika Artymowicz tylko Artemiuk* i chyba nawet jestem pewien.

    odpowiedz na ten komentarz