Uczniowie z ZSP nr 2 podsumowali projekt "Prawi w sieci". ZDJĘCIA

2019-03-18 12:27:00 (ost. akt: 2019-03-18 12:44:31)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Bartoszyckim Domu Kultury uczniowie z ZSP nr 2 podsumowali swój projekt "Prawi w sieci". Prelekcję zakończyła dyskusja panelowa.
Realizacja projektu ruszyła w październiku ubiegłego roku. Grupa sześciorga uczniów postawiła sobie za cel uświadomienie rówieśników, ale i młodszych osób, o zagrożeniach, jakie zagrożenia niesie za sobą funkcjonowanie w internecie.

W tym celu odwiedzili 10 szkół z terenu powiatu bartoszyckiego, odbyli 9 prelekcji, docierając do około pół tysiąca młodych ludzi. Do swoich działań pozyskali partnerów w postaci samorządów, firm, instytucji i mediów lokalnych.

W poniedziałek 18 marca nadszedł czas na podsumowanie działań. Sala Bartoszyckiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi, trzeba było nawet dostawiać krzesła, by pomieścić wszystkich uczniów. Ci ze sceny mogli usłyszeć m.in. o zagrożeniach wynikających choćby z internetowych wyzwań, o tym, że nikt w sieci nie jest anonimowy, czy o prawie autorskim.

Był też czas na podziękowanie partnerom projektu, a także nauczycielkom, które "pchnęły" młodzież do jego realizacji: Katarzyna Zagajewskiej-Sycz oraz Oldze Chilmanowicz.

Na zakończenia odbyła się dyskusja panelowa pod nazwą "Prawi w sieci, czyli jak przeciwdziałać cyberprzemocy?" z udziałem zaproszonych gości.

kwk


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska