Zapraszamy na Dożynki Powiatowe w Węgorzewie

2018-08-30 10:00:00 (ost. akt: 2018-09-12 10:28:40)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Już w sobotę (15 września) na placu Wolności odbędą się Dożynki Powiatowe. Zgodnie z zapowiedzią ma być barwnie, syto i wesoło. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Brathanki.
Ten rok nie należał do łatwych dla tych, którzy pracują na roli. Mimo niesprzyjającej aury, a dokładniej suszy która wyrządziła szereg strat w regionie, w połowie września rolnicy z powiatu węgorzewskiego podziękują za plony, które udało im się zebrać. Zgodnie z zapowiedzią ma być barwnie, syto i wesoło. Imprezę zaplanowano na 15 września (sobota) na placu Wolności. O godzinie 12.00, po poświęceniu chleba i wieńców korowód dożynkowy od progów kościoła pw. św. św. Piotra i Pawła poprowadzi węgorzewska Orkiestra Dęta. O 13.00 zaplanowano mszę polową. Godzinę później rozpoczną się dożynkowe obrzędy.

Na węgorzewskiej scenie zaprezentują się lokalni artyści i zespoły: Chór Moderato, ZTL, Orkiestra Dęta z WCK, Czeremosz, Absolwent, Budzewiaki, Improwizacja. Nie zabraknie tez wesołej zabawy z Bogusławem Maczugą i zespołem Axel. Gwiazdą wieczoru będą Brathanki. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Nie zabraknie też tradycyjnych, dożynkowych konkursów. Pierwszy to konkurs „Sołectwo w charakterem”. Na stoiskach będzie można zaprezentować wszystko, czym charakteryzują i szczycą się sołectwa z powiatu węgorzewskiego. Każde sołectwo mogło zgłosić jedno stoisko. Kolejnym jest konkurs ”Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. Mogą w nim uczestniczyć sołectwa, stowarzyszenia, grupy nieformalne, instytucje gminne i twórcy indywidualni. Zgłosić można było tylko jeden wieniec. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. (raz/mat.pras)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alko #2568765 | 81.190.*.* 31 sie 2018 11:13

    a bimberek będzie??

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz