SARP ruszy do działania w nowym składzie

2018-08-25 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-24 12:36:16)

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

Na przełomie lipca i sierpnia burmistrz Krzysztof Piwowarczyk powołał nowych członków Społeczno-Artystycznej Rady Programowej działającej przy WCK. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 3 września.
Przypomnijmy, że rada w starym składzie miała ostatnie posiedzenie w grudniu 2017.
— Ze względu na niską frekwencję na posiedzeniach oraz małą aktywność dotychczasowych członków jako przewodnicząca SARP zawnioskowałam w styczniu br. do burmistrza o dokonanie zmian w składzie osobowym – mówi Alicja Rymszewicz. — Członkowie, którzy w większości związani byli z węgorzewskim samorządem nie czuli się komfortowo w roli doradców i złożyli rezygnację.

Na obrady sesji Rady Miejskiej wraca też temat sprawozdania z pracy SARP za 2017 r. Zdjęte z obrad marcowej sesji sprawozdanie wywołało liczne dyskusje na forach internetowych. Jak będzie przebiegała dyskusja radnych?
— Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam na posiedzenie komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Węgorzewie, które odbędzie się we wtorek 28 sierpnia. Początek o godz. 14.00 w sali na II piętrze urzędu miejskiego — informuje Alicja Rymszewicz. — Przypominam, że na posiedzeniach komisji można zabrać głos za zgodą przewodniczącej/ego.

Natomiast pierwsze posiedzenie SARP w nowym składzie będzie miało miejsce w poniedziałek 3 września o godz. 16.00 w WCK.
— Będziemy podsumowywali wydarzenia artystyczne 2018 roku, omówimy wnioski ze spotkania mieszkańców z 2 sierpnia w sprawie WCK — mówi przewodnicząca SARP. — Jeśli mieszkańcy są zainteresowani tematem, zapraszam w roli gości na posiedzenie.

Poprzedni skład SARP: Alicja Rymszewicz – przewodnicząca, Jerzy Łapo, Barbara Białobrzeska, Marta Korbus, Marta Niedziółka, Katarzyna Subotowicz, Ks. Klemens Litwin, Jarosław Gnas

Aktualny skład SARP: Alicja Rymszewicz – przewodnicząca, Jerzy Łapo, Grażyna Wojtkiw, Halina Kołos, Mateusz Rodziewicz, Agnieszka Szałko
(mk)

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Alicja Rymszewicz #2564928 | 31.135.*.* 27 sie 2018 15:46

  Ani nowy ani stary skład rady nie pochodzi z konkursu. Członków SARP wskazuje burmistrz poprzez zarządzenie. Rada została powołana uchwałą z 25 lutego 2015 r. Pierwszym przewodniczącym był Aleksander Iwaniuk, który zrezygnował po roku czasu z członkostwa z powodu małej frekwencji członków na posiedzeniach. W roku 2016 rada praktycznie nie funkcjonowała. Na jednym ze spotkań sołtysów radny Dymitr Pietrasz upomniał się o reaktywowanie rady, wtedy ja zgłosiłam swoją kandydaturę. Czyli ja jestem ze zgłoszenia:) Czy obecnie powołani nowi członkowie są ze zgłoszenia czy z powołania trudno stwierdzić. Trzeba by zapytać burmistrza. Na pewno były jednak problemy z powołaniami członków, bo wydane zostały aż trzy zarządzenia. W pierwszym powołano panie: Grażynę Wojtkiw, Halinę Kołos i Halinę Grąziewicz, dopełniając skład wymaganego minimum do 5 osób (wg uchwały rada liczy od 5 do 8 osób). W krótkim czasie Halina Grąziewicz złożyła rezygnację i na jej miejsce powołany został Mateusz Rodziewicz. Trzecie zarządzenie dotyczyło powołania Agnieszki Szałko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. lokalny muzyk #2564420 | 178.17.*.* 27 sie 2018 06:39

   Zastanawiające jest jak bardzo forsował swoje komentarze zachwalając pomysł budowy nowgo WCK , inwestycję wtedy za 14 mln zł, dzisiaj przekroczyłaby 20 mln. Widoczna była też agresywność w swoich komentarzach, musi zmienić swoich doradców, bo szkoda młodego, o ile nie jest za późno. Odólnie jego członkostwo w tej radzie jest i bedzie dla wiadomego celu. Pan dyrekor zapewne jest kontent z takiego obrotu sprawy

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ireneusz Szepietowski #2564186 | 83.6.*.* 26 sie 2018 17:47

   Czy w składzie SARP powinna zasiadać osoba która publicznie na FB dopuszcza się manipulacji informacjami lub upowszechniania nieprawdziwych informacji w stosunku do mojej osoby a na zadanie moje pytania w sprawie potwierdzenia tych zmanipulowanych informacji odpowiada "nie mam zamiaru więcej z Panem dyskutować"? O kogo chodzi? Otóż o Pana Mateusza Rodziewicza.

   Ocena komentarza: warty uwagi (33) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (9)